Hoşgeldiniz  

Vatan Partisi’nden, ABD’nin Kudüsü İsrail’in Başkenti Olarak Tanımasına Tepki

Okan Küçük | 12 Aralık 2017 | Genel A- A+

                       

 ABD Kudüs Tertibinin Altında Kalacak

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı, emperyalizmin bölgemizde barış, huzur ve istikrar istemediğini bir kez daha göstermiştir. Bu karar ABD-İsrail ikilisinin bölge devletlerine karşı açık bir kışkırtmasıdır.

ABD-İsrail ikilisi, Filistin ve Kudüs’le ilgili Birleşmiş Milletlerin bugüne kadar almış olduğu bütün kararların aksine davranmaktadır. İsrail ile Filistin arasında uzun yıllardan bu yana sürdürülen barış görüşmelerini de dinamitleyen karar, uluslararası hukuk açısından yok hükmündedir.
    KATİL ABD, ORTADOĞUDAN DEFOL!
SİYONİST İSRAİL, FİLİSTİNDEN DEFOL!

ABD KAYBEDİYOR

Irak’ta ve Suriye’de hızla kaybeden ABD-İsrail ikilisi, kendilerine yeni bir cephe açma derdindedir. Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin oluşturduğu blok, hem Irak’ın kuzeyinde hem de Suriye’de ipleri eline aldı, ABD ve İsrail denklemin dışına atıldı. Bölge ülkeleri sorunlarını artık ABD’nin emirleriyle değil, Astana ve Soçi gibi süreçlerle çözmektedir.

KANUNSUZ ABD, GÖMÜLECEK TARİHE!

Sıkışan ve yeni mevziler elde etmeye çalışan emperyalizm ve siyonizm, önce bağımsız “Barzanistan” kurmaya kalktı. Başaramadı. Şimdi ise Suudi Arabistan’ı ve İsrail’i öne çıkararak Batı Asya’da tutunmanın yollarını aramaktadır. 

ABD’nin Kudüs tertibi geri tepmiştir. Milliyeti ve inancı ne olursa olsun, ABD ve İsrail dışında kalan bütün dünya bu kararın karşısında konumlanmıştır. Dünya, ABD yönetiminin haydutluğunu, hukuk tanımazlığını bir kez daha görmüştür.

ÇÖZÜM BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİ

Vatan Partisi olarak iki gün önce Filistin Devleti’nin Türkiye Büyükelçisi Sayın Faed Mustafa’yı ziyaret ettik. Kendisine bütün Türk Milletinin ve Partimizin Filistin devleti ve halkının yanında olduğunu belirttik. Sayın büyükelçi de Türkiye’nin desteğini her zaman arkalarında hissettiklerini belirtmiştir.
ÖZGÜR KUDÜS, BAĞIMSIZ FİLİSTİN!

Vatan Partisi olarak başından bu yana emperyalizmin ve siyonizmin karşısında Filistin’in bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin yanındayız. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. 1973 yılında 8 arkadaşımız Filistin’in bağımsızlık mücadelesi için gittikleri Lübnan’da MOSSAD tarafından şehit edildi. Bu vesileyle Bora Gözen arkadaşlarımızı ve mücadelelerini de yad ediyoruz. Arkadaşlarımız bugün Filistin’de “Enternasyonalizm ve Halkların Kardeşliği” mezarlığında, Filistin halkının bağrında yatmaktadır.              

Vatan Partisi, İsrail’in hem askeri olarak hem de sivil kaçak yerleşimlerle işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs’ten çekilmesi gerektiğini ve Doğu Kudüs merkezli Bağımsız bir Filistin Devleti’nin Birleşmiş Milletler üyesi olarak tanınması gerektiğini savunmaktadır. Filistin halkı bağımsız devletine kavuşacak ve Birleşmiş Milletlerin onurlu bir üyesi olacaktır. Vatan Partisinin programı ve çözümü budur. Filistin halkı er yada geç Birleşmiş milletlerdeki yerini alacak. Kudüs, bütün Batı Asya halklarının kutsal kentidir. ABD ve İsrail saldırganlığına teslim edilemez. Amerika kaybediyor, kaybedecek. ABD ve başkanı Trump, bu saldırganlığının altında kalacaktır.

TİTRE ABD, VATAN PARTİSİ GELİYOR!

 

Çelik-İş Sendikası, Mess Grup Toplu İş Sözleşmesine Yönelik Açıklama

Avrupa İkincisi Olan Ali Can Özcan’dan İl Müdürü Çetin’e Ziyaret

Karabük’te Cinayet…

K.Karabükspor Genel Kurulu Yapıldı.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle