Hoşgeldiniz  

Vatan Partisi’nden Marzinc karşıtı açıklama

Okan Küçük | 26 Temmuz 2019 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

           Vatan Partisi Karabük İl Başkan V. Özgün Bozkurt;  Marzinc’in kapasite arttırım talebinin halkın tepkisiyle karşılaştığını ve daha önce kurulmak istendiği Bursa’da Bursa 1. İdare Mahkemesinin yatırımın gerçekleşmesi halinde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğabileceği” gerekçesiyle önce yürütme durdurma ardından da iptal kararı verdiğini hatırlatarak bir açıklama yaptı.

İlgili basın açıklamasının tamamı aşağıdadır.

    “Başta çalışanları olmak üzere tüm Karabük halkını zehirleyen MARZINC geri dönüşüm fabrikası bugün kapasite artırım çalışmaları ve ÇED raporu almak için adeta yangından mal kaçırarak yapmak istediği Halkın Katılımı Toplantısı’nda halkımızın yoğun tepkisiyle karşılaştı.

Önce Bursa Mustafakemalpaşa’da yapılmak istenen fabrika Mustafakemalpaşa halkının yoğun tepkisiyle karşılaşmıştı. ÇED raporuna yapılan itirazı görüşen Bursa 1. İdare Mahkemesi “yatırımın gerçekleşmesi halinde telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğabileceği” gerekçesiyle önce yürütmek durdurma ardından da iptal kararı vermişti.

Sonrasında Karabük’te kurulan fabrikada farklı zamanlarda yüzlerce emekçimiz kurşun ve metal zehirlenmesi nedeniyle hastaneye başvurmuştu. Uzun vadede Karabük halkına verdiği ve vereceği zarar yüksek boyutlardadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığını halkımızın doğal tepkisine kulak vermeye çağırıyoruz.

Vatan Partisi olarak bu konuda gerekli bütün girişimleri yapacağımızı halkımızın bilgisine sunuyoruz.”   

                 Konuyla ilgili Ak Parti – MHP İl Başkanlığından Milletvekillerinden, Belediye Başkanlarından bir açıklama gelecek mi yoksa Marzince karşı halkın tepkisini yok sayarak görmezden mi gelecekler, bu konuda sessiz kalıp hiç bir şey söylemeyecekler mi ayrıca merak ediliyor.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle