logo

Vatandaşların ihtiyaçları gideriliyor

Safranbolu Vefa Sosyal Destek Grubu ile Safranbolu’nun Köy ve Mahalle Muhtarları, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan, 20 yaş altındaki ve dışarıya çıkamayan tüm vatandaşlarımızın, market, eczane ve banka talepleri için aralıksız görev yapıyor.

Yeni tip korona virüs’ün (Covid-19) ülkemizde de etkisini göstermesi sonucu Cumhurbaşkanlığı ve ilgili Bakanlıklarca tedbirler ve kararlar alınarak anında yürürlüğe konulmuştur. Bu süreçte hızlı bir şekilde çalışmalarına başlayan Vefa Grubuna, Safranbolu’nun Köy ve Mahalle Muhtarları da destek verdi.

Tedbirler sonucu dışarıya çıkamayan vatandaşların, temel ihtiyaçları noktasında hiçbir mağduriyet yaşamadığını belirten Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer;”Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de geniş kapsamlı bir pandemi süreci geçiriyoruz. Devlet olarak hiçbir vatandaşımız, gözden çıkarılmadan gereken önlemler alındı. Toplumun ve bireyin sağlığı için alınan tedbirlerle bazı vatandaşlarımızın sokağa çıkışı kısıtlandı. İşte burada sokağa çıkışı kısıtlanan vatandaşlarımızın ihtiyaçları için Vefa Grubumuzla ve muhtarlarımızla evlerinde kalan vatandaşlarımızın temel olan tüm ihtiyaçlarını gidermeye başladık. Aldığımız olumlu geri dönüşler de hem Vefa Grubumuz hem de muhtarlarımızın özveri ve gayretle çalıştıklarını gösterdi. Değerli Safranbolu’lu hemşerilerim sizler bu süreçte Evlerinizde Kalınız, bizler Vefa Sosyal Destek Grubumuzla ve Muhtarlarımızla sizlerin yanınızdayız” dedi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ