Hoşgeldiniz  

Ve beklenen oldu…

Okan Küçük | 05 Şubat 2015 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                     Son dönemler de hakkında türlü türlü  söylenti bulunan ve  genel seçimlerde  “ÖZEL GÖREVLİ” olduğu bir çok CHP’li tarafından dile getirilen   Bayram Karadağ’ın, son olarak başarılı çalışmalarıyla bilinen Safranbolu İlçe Başkanı Abdullah Çakır’ı birden ve beklenmedik bir şekilde görevden alması, kendi sonunu da getirdi.

*

          Hakkında CHP Genel Merkezi’ne bir çok sıkıntıların iletildiği bilinen Karadağ’ın bu son hamlesi ( Safranbolu CHP’yi görevden alması)  amiyane tabirle elinde patladı .

*

        Kamuoyunda oluşan haberler ve rahatsızlıklardan sonra   harekete geçen CHP Genel Merkezi,   Bayram Karadağ’ı görevden aldı ve yerine Av. Erdoğan Dinçel’i atadı.

*

          Bu haberin kentte duyulması birçok CHP’li tarafından adeta “BAYRAM” gibi karşılandı.  O derece ki , sosyal paylaşım sitelerinde CHP bayraklarıyla sevinç turu atılması teklifinde bulunanlar bile oldu.

*

           Tarafsız bir gazeteci olarak şunu söyleyebiliriz ki , hakkında  bin türlü söylenti/iddia ve itham bulunan   ve yıpranmış olan bir il başkanının görevden alınmasının CHP açısından olumlu bir adım olduğunu söylemek doğru bir tespittir.  Diğer yandan da CHP Genel Merkezi’nin Karabük’ü gözden çıkarmadığının, Karabük’ü önemsediğinin de  ciddi bir göstergesi olmuştur bu .

*

          Şimdi  , başarılı Safranbolu İlçe Başkanı Abdullah Çakır’ın da göreve iadesi beklenirken top da artık CHP’lilerin elinde. Partilerine sahip çıkmaları gerekiyor. Birçok CHP’linin engel dediği   Karadağ görevden alındığına göre CHP’lilerin artık mazeretleri kalmadı demektir.   CHP’lilerin Merkez İlçe  ve diğer ilçeler de topyekün bir değişiklik   beklentisi /talebi var. O da yapılacak anlaşıldığı kadarıyla.Ve hatta delege yapısı da acilen gözden geçirilmeli ki  gene seçim sonrasındaki bir tarihte  yapılacak il kongresinde   malum sonuç yeniden yaşanmasın.

*

CHP Karabük’te harekete geçecek anlaşılan , bakalım neler olacak *

*

 

Etiketler:

Ve beklenen oldu… için 1 yorum

  1. İLYAS ERBAY dedi ki:

    Son seçimlerden sonra Karadağ’ın görevden alınması gerekirdi. Beyefendi kendi başarısızlığına bakmadan, Sn. Çakırı görevden alıyor. Breh breh breh İl başkanı dediğin de böyle olur!!! “Safranbolu İlçe Başkanını görevden aldım” Gerekçen ne ? “uyumsuz çalışıyordu” Karabük’te başarısızlık rekoru kıran kim? Ne oldu? elinde mi patladı? Hadi anca gidersin….

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle