logo

Vekil Ünal’dan 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

Ak Parti Milletvekili Cumhur Ünal 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ünal mesajında: “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, medeni bir toplum olmanın zaruretlerindendir.

Devletimizin son yıllarda çok önem verdiği sosyal devlet anlayışıyla hareket ederek engellilerimizin toplumla bütünleşebilmeleri, eşit bireyler olarak sosyal hayata iştirak edebilmeleri, yaşam standartlarının arttırılması ile onlara eşit hak ve imkânlar sunma gayretiyle çok anlamlı ve sevindirici düzenlemeler yapmaya devam etmektedir.

Elbette ki, engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur değil, desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. Bizlerde, Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmanın, ihtiyaç ve beklentilerinde yanlarında yer almanın, ailelerine destek olmanın, sorunlarına katkıda bulunmanın önemli bir insanlık görevi ve sorumluluk olduğunu asla unutmamalıyız. Her fırsatta onları kucaklayarak, eşit ve değerli olduklarını göstermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerle, #3AralıkDünyaEngellilerGünü’nün tüm engelli vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir yaşam getirmesini diliyor, Kıymetli ailelerine saygı ve selamlarımı sunuyorum.”dedi

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ