logo

“Vekiller, Bakan Kurum’dan 3,5 Milyon TL’lik Yatırım Aldı”

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ziyaret gerçekleştirdi. Karabük ilinin yerel yönetimler anlamında ihtiyaç duyduğu konuları Bakan Kurum’a ileten Vekiller, yapılan görüşmenin Karabük açısından son derece verimli olduğunu ifade ettiler.
Karabük Merkez ve ilçelerden gelen talepleri görüşmek için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir arayan gelen Ünal ve Güneş ele aldıkları konuları çözüme kavuşturarak şehre bir çok müjde verdiler. Geçtiğimiz aylarda Safranbolu köy ziyareti esnasında Değirmencik Köprüsü için gerekli girişimlerin başladığını açıklayan Vekiller, Bakan Kurum’dan Değirmencik Köprüsü’nün yapımı için 1 Milyon TL’lik bir ödenek aldılar. Bunun yanı sıra Yenice Ihlamur Teras yolunun genişletilip sıcak asfaltının yapılmasından sonra ihtiyaç haline gelen korkuluk yapım işi için yine 500 Bin TL ödenek Karabük’e gönderildi. Karabük Özel İdaresinin talep ettiği Vidanjör ve Arazöz iş makineleri ile birlikte genellikle köylerde kullanılacak 250 çöp konteynerinin de teslimi için Bakan Kurum’un talimat verdiğini söyleyen vekiller, Eflani içinde daha önce gönderilen 250 Bin TL’lik ödeneğe ek olarak bir 250 Bin TL daha ödenek geldiğini açıkladılar. Ünal ve Güneş, önümüzdeki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ilimize önemli müjdeleri olmaya devam edeceğini vurguladılar.
Karabük Milletvekili Cumhur Ünal toplantı sonrası yaptığı değerlendirmede “Bugün İlimizden ve ilçelerimizden gelen talepleri Sayın Bakanımızla istişare etme imkânı bulduk. Şehrimiz için çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiğimize inanıyoruz. Sayın Bakanımız ne talep etmişsek elinden gelenin fazlasını verdi. Kendisine ilgisinden ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Karabük Millet Bahçesi içinde çalışmalarımız devam etmekte olup, bakanlığımız ile istişare halindeyiz. ’ dedi.
Karabük Milletvekili Niyazi Güneş de açıklamasında “Sayın Bakanımızla günün ilk toplantısını biz gerçekleştirdik. Ülkemizin ve dünyamızın zor dönemlerden geçtiği zamanları yaşıyoruz. Ama bir taraftan da kamu hizmetlerinin aksamadan devam etmesi gerekiyor. Biz de Cumhur Vekilimizle birlikte şehrimiz için gerekli ziyaretleri yapıyoruz. Bugün Çevre Bakanımız sağolsun taleplerimizi kırmadan yerine getirdi. Eflani, Safranbolu, Yenice, Karabük Merkez ve diğer ilçelerimiz için ne gerekiyorsa talep ettik. Şehrimize hayırlı olsun. Bakanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ziyaret gerçekleştirdi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ