Hoşgeldiniz  

Vergili , Engelleniyor mu ?

Okan Küçük | 30 Ocak 2013 | Yazar A- A+

Bunu Paylaş

vergili_engelSeven sevsin/ sevmeyen sevmesin Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili, Karabük’te yaptığı çalışmalar ve dönem dönem yaptığı çıkışlarla Karabük’te adından sözettiren önemli bir siyasi figür.

DIŞARIDA KALANLAR MAHSUS MU DIŞARIDA BIRAKILIYOR, SONUÇTA GÖRÜNTÜ ÖYLE.

Geçenlerde bir basın açıklaması yapmış. (Açıklama basın açıklaması da , Karabük Belediyesinin düzenlediği bir basın toplantısı değil, heralde. Öyle olsa bize de haber verilirdi. Heralde ve dönem dönem sıklıkla olduğu gibi Karabükteki meslektaşlarımızın ekseriyeti toplanıp Belediye Başkanının yanına gittiler ve bizim de basın mensubu olarak basından öğrendiğimiz açıklamalar yapıldı. Bizim buradan Sayın Vergili’ye önerimiz, basın mensubu arkadaşlar her ne kadar toplanıp gelselerde mutlaka bir – iki basın kuruluşunun bundan haberi olmayabiliyor, E , o zaman o açıklamalar sadece kendilerine (her zaman ) gelen basın mensuplarına yapılıyor. Diğerleri dışarı da kalıyor yani öyle bir görüntü çıkıyor ortaya. Bizim önerimiz , madem toplanıp gelenler hep aynı meslektaşlarımız orada olmayan da her seferin de bir – iki basın kuruluşu var, onlara Belediye Basın bürosundaki arkadaşlardan bir telefon açılıp , haber verilebilir, davet edilebilir. Karabük küçük yer, en fazla 5-10 dakika içinde orada olmayanlar da (isterlerse) orada olabilirler. He , kendileri gelenler yeter, diğer basın mensupları gelmese de olur deniliyorsa yapılacak bir şey yok. ( Şu ana kadar olan uygulamada böyle denilmiş oluyor) Yoksa, meselenin çözümü bize göre bu kadar basit. )

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİ GİBİ AFERİN PEŞİNDE KOŞAN MÜDÜRLERİMİZ Mİ VAR ?

Şimdi bizim haberimiz olmadığı için katılamadığımız basın toplantısında, basından öğrendiğimiz açıklamalara göre yine Sayın Vergili, önemli ve dahi kendinden konuşturacak açıklamalar yapmış. Onlardan birinde mealen Sayın Vergili demişki: “Çalışmalarımıza bazı yerlerden engeller gelmeye başladı. Karabük’te birçok kurum müdürü birilerinden aferin almak için, Belediyemize engeller çıkarmaya çalışıyor. Son 10 günde etik olmayan, ahlaki olmayan işlemler görmeye başladık. Gerekirse isimleri de veririz.”

BÜTÜN MÜDÜRLER ZAN ALTINDA KALIYOR, BİR CEVAP VEREN ÇIKAR ELBETTE.

Şimdi iddialar bunlar. Karabük’te bu yönde bir durum varsa, Belediyeye engeller çıkartılıyorsa , bu engellerin neler olduğu ve çıkaranların kimler olduğu da mutlaka ve ivedilikle açıklanmalı bize göre. Açıklanmalıki Ak koyun Kara koyun çıksın ortaya. Aksi taktirde ilgili kurum müdürleri kimlerse onlar üzerinden bir çok kurum müdürü de zan altında kalmış olur bu da doğru bir durum değil. Bir de “etik olmayan, ahlaki olmayan” diye nitelendirilen işlemler neler ? Bu tarz işlemlerin neler olduğunun açıklanması için neyin gününün beklendiği de açıklanmalı, bize göre.

Özetle ve dediğimiz gibi Sayın Vergili Karabük’te önemli bir siyasi figür ve açıklamalarının Karabük Halkının belli bir oranında ciddi etkileri oluyor.

SAYIN VALİMİZ BU İŞ NE DİYECEKLER ?

Peki ama bu konuya şimdi kim cevap verecek ? Öyle ya ortada itham var/iddia var ama muhatap yok. Çünkü isim yok. “Birçok kurum müdürü” ifadesi kullanılmış. Haliyle Karabük’tede bir çok kurum müdürü var. Şimdi bu iddialara hangi kurumun müdürleri cevap verecek ? Belli değil.

Bütün kurum müdürlerinin bağlı olduğu Sayın Vali’miz var mesela. Şimdi çıkıp bir şeyler söylemesi gerekmeyecek mi? Hiçbir daire müdürümüz, aferin peşinde değildir olamaz, Hiçbir daire müdürümüz Karabük Belediyesine engel çıkarmaz, falan gibisinden. Ya da başka bir şeyler.(Sonuçta kurum müdürlerinin tamamı Mülki İdari Amir olarak kendilerine bağlı.)

SAYIN VEKİLLERİMİZ BU İŞE NE DİYECEKLER ?

Ya da Sayın Vekillerimiz Şahin ve Kahveci, bu konuda bir açıklama yapmayacaklar mı ? Örneğin Belediye Başkanını arayıp senin hangi işine , hangi kurum müdürleri engel çıkartıyor ? Etik , ahlaki olmayan ne gibi işlemler yapılıyor diye sormayacaklar mı Sayın Vergili’ye?

Yani , iddia / itham büyük. Şimdi ya Sayın Vergili, isim ve konuları açıklamalı ya da Sayın Valimiz ve Sayın Vekillerimiz bu işin bilgisini alıp gereğini yapmalı.

Bu iş bir şekilde sonuçlanmalı yani. Eğer bu iddialara cevap verilmezse en nihayetinde Ak Parti bu açıklamalardan en çok zarar görecek olan siyasi parti olacak ? Bize göre Ak Partili yöneticiler buna izin vermeyeceklerdir.

BAKIP , GÖRECEĞİZ, NELER OLACAK ?

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle