Hoşgeldiniz  

Vergili – Erer Tartışması…

| 27 Aralık 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

               Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile, Eski “Karabük Belediye Başkanı” Hüseyin Erer arasındaki  parkomat tartışması başladı.

 Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Burhanettin Uysal’ın, biz başkan olduğumuz da kendi önerimiz ile başlayan parkomat uygulamasını kaldıracağız açıklamasından sonra Başkan Vergili, bir açıklama yapmış ve Bu uygulama Hüseyin Erer, döneminde başlamıştır, demişti.  Erer’in bu açıklamanın  kendisine sorulması üzerine; “Başkan Vergili, bizden sonra bir dernek kurarak geliri oraya aktarmaya başladı. Bu dernek ne yapar, ne eder kimse bilmiyor…” dediği iddia edilmişti.

  Sonrasında Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili;  sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım da;  “Sayın Hüseyin ERER Bey’in Otopark ihalelerini kimlere nasıl verdiğini, dernekle ilgili otopark paralarının nasıl harcandığını bilgilendireceğim. Sayın Hüseyin ERER Bey’in de otopark uygulamalarını açıklayacağım. Sayın Hüseyin ERER bey düğünlerde , derneklerde taktığı altınları nereden harcamış önce bunu açıklasın …”  demişti. 

Başkan Vergili Ardından aşağıdaki paylaşımı  yaptı.


Eski  “Karabük Belediye Başkanı” Hüseyin Erer; son olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak; “DEĞERLİ KARABÜK KAMUOYU Şu an Türkiye çapında her partiden mevcut ve eski 1100 belediye başkanının üye olduğu ve belediye başkanlarının birlik ve beraberlik dayanışma içerisinde olmasının temini için çalışan çaba gösteren bir kurumun başındayım ve bu durum gereği hiç bir belediye başkanı ile polemiğe girmem düşünülemez. 
Ancak Karabük Belediye Başkanı sayın Rafet Vergili adımı zikrederek sosyal medyada sahsıma sorular soran paylaşimda bulunmuştur. İlk ve son kez olarak bu konulara cevap verecek ve bu konuyu kendi açımdan kapatacağım.
24 aralık 2018 tarihinde saat 19 da Karabükte gazetecilik yapan Karabük Doğru Haberin sahibi sayın Kazım Yılmaz tarafımı aramış ve Karabük merkezde caddelerde yapılan otopark ihaleleri ilk sizin zamanınızdamı yapıldı ihaleyi kim almıştı ve nereleri kapsıyordu diye sordu. Bende cevaben ilk ihaleyi il trafik komisyonunda gerekli kararları çıkartarak bizim zamanımızda yapıldığını ve ihaleyi karabükspor kulubünün kazandığını ihale yapılan yerlerin ise merkezde bulunan bir kaç caddeyi kapsadığını belirttim.Benim ifadelerim bundan ibarettir.
Sayın Vergili 26 aralık 2018 tarinde saat 20.30 civarında kendişine ait sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak adımı zikrederek otopark ihalelerini kime nasıl verdiğimi ve düğünlerde taktığım takıların paralarının nereden harcandığını sormaktadır.
Karabük il trafik komisyonundan gerekli kararları aldırarak 2886 sayılı ihale kanununa göre ilan edilerek encümen marifetiyle ihaleler yapılmış ve ihaleye girenKarabükspor kulubü yasal şartları yerine getirerek ihaleyi kazanmıştır.Ayrıca bir müddet sonra çok daha küçük bir alanı kapsayan ikinci bir ihale açılmış bu ihaleye birden fazla gerçek kişi girmiş ve ihaleyi rahmetli mehmet tünay kazanmıştır rahmetli Tünay kendi isteği ile gelirlerinin önemli bir kısmını gelişmekte olan üniversitemize katkı veren üniversite yaptırma ve yaşatma derneğine bağışlamıştır.
Ayrıca sayın Vergili düğünlerde taktığımız takıların nereden harcandığını sormaktadır. Belediye Başkanı olarak gittiğim düğünlerde verdiğim hediyelerin tamamı 5663 sayılı kanun gereği belediye bütçesinden yasal yollarla temin edilmiştir. Bu ve bizim dönemimizde yapılan bütün ihale ve harcamalar iki dönem halinde sayıştayca ve mülkiye müfettişlerince incelenmiş olup tamamı yasal bulunmuş ve hakkımızda her hangi bir işlem yapılmamıştır Bundan sonrada üniversitemiz ve Karabüksporumuzun arkasında olacağız KARABÜKÜ SEVİYORUM KARABÜKLÜYÜM VE KARABÜKLÜ OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM.
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYRULUR…..” ifadeleriyle konunun kendi açısından sona erdiğini açıkladı.

 Gelinen süreçte Başkan Vergili’nin bu açıklamadan sonra yeni bir paylaşım yapıp yapmayacağı merak ediliyor.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
302 Found

Found

The document has moved here.


Apache Server at www.backlinktr.biz Port 80