Hoşgeldiniz  

Vergili, Hastane, Mimarlar Odası, Dinozorlar…

Okan Küçük | 02 Ekim 2014 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

                                                               ***

        14.SÜ ŞİRİNEVLER’E YAPILAN  SYM AÇILIŞINDA BAŞKAN VERGİLİ . 14 SYM İÇİN Bu Türkiye’de bir rekordur dedikten sonra  “BAYDEMİR’E SIRAYA GİREN BAKANLARIMIZ  BELEDİYEYE BİR KERE ÇIKMADILAR” DEDİ.

                                                                   ***

            Bunu yine söyleyelim. Sosyal Yaşam Merkezleri, Karabük Belediyesi’nin sosyal belediyecilik noktasında yaptığı öncü çalışmalardan ve mahallelerin  kalkınması ve gelişimine büyük katkı ve destek sağlıyor.

*

Sosyal Yaşam Merkezlerinin 14. cüsünün  Şirinevler  Mahallesi SYM’nin açılışı geçen hafta  yapıldı.

*

          Yazmıştık ama yine yazalım. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin, 14. SYM açılışında yaptığı konuşma yine dikkat çekici, çarpıcıydı.

                             ***

 “ ÜNİVERSİTE HASTANESİNİN EN İYİ ŞEKİLDE FAALİYETE GEÇMESİ İÇİN YOLLAR, KÖPRÜLER YAPTIK.”

                         ***

           Vergili;  14. SYM’nin açılışında yaptığı konuşma da   yaptıkları çalışmalardan ötürü takdir edilmekten yoksun bırakıldığını söyleyerek,  “Bugün yapılan hastanemiz orta da. Geçmiş olduğumuz dönemde bu hastanenin tüm plan  ve programını yapan hatta bu hastanenin en iyi şekilde faaliyete geçmesi için yollarını açan köprülerini yapan Yeşil Mahalle ile Şirinevler arasında şu an tekrardan  Kartaltepe ile Yenişehir arasında köprülerini yapan Karabük Belediyesi’dir.” dedi.

                  ***

   VE BAM DİYE “BAYDEMİR’E SIRAYA GİREN BAKANLARIMIZ  BELEDİYEYE BİR KERE ÇIKMADILAR.”DEDİ.  KARABÜKLÜLER BU İŞE NE DİYOR ACABA ? BU KONUDA NE DÜŞÜNÜYOR ACABA ?

                 ***

     Vergili;   Osman Baydemir’e  sıraya giren Bakanlarımız bugüne kadar Karabük Belediyesi’ne bir kere dahi lütfedip çıkmadı,  diyerek ciddi bir eleştiri getirdi.

*

            Yani malum olduğunuz üzere Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; Karabük’e gelen Bakanları Valilik’te karşılıyordu. Bir – iki – üç – dört derken, baktı ki karşılama programına gittiği halde  Ak Parti İl Binasına ve oradan da  çoğunlukla Safranbolu Belediyesi’ne   program düzenledikleri halde , DEVLETİN BAKANI OLDUKLARI için kendilerini karşılamaya gelen Karabük’teki  vatandaşın açık ara farkla seçtiği  (yani milli iradenin Karabük’teki tezahürü olan)  Karabük Belediye Başkanlığına ziyaret yapan eden yok, Başkan Vergili’de bir prensip kararı alarak Karabük Belediyesi ziyareti programı olmayan Bakan’ları karşılamaya gitmiyor. Bunu SYM açılışında açıkladı.

*

          Bunları SYM açılışında söyledi. Şimdi Karabüklüler bu işe ne diyor ? Nasıl bakıyor ? Doğru buluyor mu acaba ?

*

           Vergili’nin ifadesiyle  “Baydemir’e sıraya giren Bakanlar”  bugüne kadar Karabük Belediyesi’ni neden ziyaret etmezler acaba ?

*

        O zaman ; devletin Bakanı değil de bir siyasi partinin Bakanı mı oluyorlar şeklinde söylemler oluşuyor, haliyle?..

*

       O zaman; milli iradeye saygı gösterilmesini isteyenlerin kendilerinin Karabük’te /belediye de, milli iradeye saygı duymadıkları şeklinde söylemler oluşuyor, haliyle?..

*

          O zaman;  MHP’li ya da başka partili olmak suç mu ?  İlla herkes Ak Partili mi olacak ? Ak Partili olmazsa  ziyaret bile etmeyiz, hani amiyane tabirle su bile vermeyiz mi denilmek isteniyor şeklinde söylemler oluşuyor, haliyle?..

*

           Ve o zaman ,  madem Ak Partili değil diye ziyaret edilmiyorsa Vergili’nin deyimiyle “BAKANLAR,BAYDEMİR’E NEDEN SIRAYA GİRİYORLAR” BAYDEMİR,AK PARTİLİ Mİ DİYE söylemler oluşuyor, haliyle?..

*

               Bakın ,  bu ziyaret etmeme hadisesi;   hem nezaketsizlik , hem saygısızlık, hem seçmen iradesini hiçe sayma, hem kendinden olmayanı tanımama/görmeme gibi bir çok şekilde söylemler oluşturuyor Karabük’te.

*

               *** A partisini , B partisini geçiniz. Bir Karabüklü olarak söylüyoruz. Hiç bir siyasi partiyle bir ilgimiz yok, gazeteci olarak soruyoruz. Karabük’te Devletin Bakanları, Karabük Belediyesi’ni neden/neden ziyaret etmiyorlar?***

*

                 *** Yani 5 dakika bir çay içip,  biz hepinizin Bakanıyız, Karabük Belediyesi olarak eksikleriniz ve bizden talepleriniz var mıdır ? Biz MİLLETE HİZMET EDİYORUZ. BAŞKA PARTİDENSİNİZ DİYE , SİZİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ, VARSA  SORUNLARINIZA ÇÖZÜM GETİRMEK , TALEPLeRİNİZİ KARŞILAMAK BİZİM  DEVLETİN BAKANI OLARAK GÖREVİMİZDİR, DESELER ne kaybederler ?

*

             *** Geçiniz partileri samimi söylüyorum,  partileri geçiniz… O işler seçim zamanı geldiğinde yapılır. Seçim bittiğinde iktidarı – muhalefeti Karabük’e hizmet için el ele olmak ZORUNDA değil midir?. Hizmet yarışında el birliğiyle olmak zorunda değiller midir ? Yani, hakkaten böyle olması gerekmez mi ?***

*

               Bakın iddiayla söylüyorum. Bu BAKANLARın,  KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ ziyaret etmemesi en çok zararı Vergili’ye değil,  Ak Parti’ye veriyor. Nasıl mı ?  Onu da ayrıca yazarız gerekirse de öyle , yani.

                     ***

                BİR DAHA ADAY OLMAYACIĞIM , BU KESİN.”

                         ***

Vergili; Belediye Başkanlığı için bir daha kesin olarak aday olmayacağını da açıkladı.

*

             Ayrıca   HASTANE KONUSUNA DEĞİNDİ VE  “Seçim zamanı söylüyoruz aşağıdaki hastane (Bayır Mahalledeki) kapatılıyor, diye. Herkes kapatılmıyor diye pankartlar asıyor. Bugün ne oldu Bakan geldi,  o hastane kapatıldı , yıkılacak yerine Diş Sağlığı Merkezi kurulması kararı alınıyor. O günde bu söylenebilirdi vatandaşa” dedi.

*

   (Bu yukarıdakilerin videosu için  Karabük’te gündem oluşturan haberlere imza atan ve sadece Karabük’te değil, ülkenin çeşitli illerinde ve dahi Yurtdışından da takip edilmekte olan Karabük Ajans 78 internet haber sitemizi ziyaret edebilirsiniz .)

*

NOT: Önümüzdeki genel seçimler de ADAY’LAR yarışacak. Aday’a göre sonuç belirlenecek. Yani ya tamamen cepte olacak ya cepten çıkacak ADAY durumuna göre seçimler. Bakalım…

                                                 ***

     HASTANELER KONUSU YENİDEN GÜNDEM OLUYOR . BAKIN FARKINDA MISINIZ BİMİYORUM AMA İKİ SEÇİMDİR HASTANELER GÜNDEM OLMUŞTU/SEÇİMİ DİREKT ETKİLEMİŞTİ. AHANDA BURAYA YAZIYORUM  HASTANELER KONUSU ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE DE ANA GÜNDEMLERDEN OLACAK?  BAYIRMAHALLE, YENİ MAHALLE, ATATÜRK MAHALLESİ, NAMIK KEMAL MAHALLESİ, ÇAMDİBİ , MAKASBAŞI, SOĞUKSU MAHALLESİ VE DAHİ 200 EVLER’DEN PAKET OY ÇIKARTACAK DURUMA GÖRE, DEMEDİ DEMEYİN.   BU HASTANELER KONUSUNDA KARABÜKLÜ İŞADAMI RECEP ÖZÇELİK, ÇARPICI AÇIKLAMALAR YAPTI. BİR KISMI AŞAĞI DA…

                                              ***

            Karabüklü işadamlarından Recep Özçelik ;  5000Evler’deki kapatılan hastane ve yıkılıp yerine Ağız veDiş Hastanesi yapılacak olan Bayır Mahalledeki hastaneyle ilgili   içinde anılarında olduğu , hastanelerin yokluğundan, kuruluş sürecini ve bugünlere nasıl geldiğiyle ilgili    özel bir açıklama yaptı. Videosunu  Karabük Ajans 78 haber sitemizden izleyebilirsiniz.

*      Recep Özçelik:  “5000 EVLERDEKİ HASTANE HEMOTOLOJİ, KALP DAMAR veya ANA SAĞLIĞI ve ÇOCUK HASTALIKLARI HASTAHANESİ OLARAK KALSIN.”

*

  ” Biz Karabüklüler, bu hastanelerin yokluğunu ,  nasıl kurulduğunu, bugünlere nasıl geldiğini bilmiyoruz ve  hiç bir zaman olan eserlerimize sahip çıkamıyoruz. Tek uğraşımız ferdi olarak kendi işlerimiz, kendi çoluk çocuğumuzun geleceği, hep şahsımız için ilgilileri ziyaret ediyoruz.”

*

         ” Biz her zaman bir mirasyedi gibi,  olan şeyleri tarumar edip olanın üzerine katkıda bulunmuyoruz.”

*

         ” Karabük’te azami derecede KANSER HASTALARIMIZ, KALP HASTALARIMIZ VAR. Bunlar dışarıda tedavi oluyorlar. Eserleri korumamız gerekir.”

*

“DEVLETİN YAPTIĞINA ÖNCE SAHİP OLALIM SONRA YENİ ŞEYLERE TEŞVİK EDELİM.”

  *

           ” Karabük’te 3.4. kuşaktakiler bile  ben şuralıyım ben buralıyım diyor, ben Karabüklü’yüm demiyor. Dedeleriniz,babalarınız veya dedelerinizin babası öyle söyleyebilir ama 3.4. kuşaktaki gençler bile Karabüklüyüm diyemiyor. “

*

          “Yapılan eserler de  çok büyük eserler var. Bu gençlerimiz işte bu eserlerimize sahip çıkmalı. Yeniliklere karşı çıkmıyoruz ama yapılan eserlere de Karabük’e de sahip çıkalım.”

 *

                     ” Karabük’te bir tek Araştırma Hastanesi’yle Karabük’ün sorunları bitmiş değildir. Bayır Mahalle deki Hastane yıkılacakca yine Devlet Hastanesi olarak yapılmalı. “

 *

        “Türkiye’nin bütün vilayetlerinde Devlet Hastanesi var, Karabük’te olmayacak… “

 *

                  “Devlet Hastanesi olmayacaksa başka vilayetlerde Kemik Hastalıkları Hastanesi var, Kanser için Hematoloji Hastanesi var, Kalp Damar Hastalıkları Hastaneleri var. Bunlar Devlet Hastanesini yıktırıp mı bu hastaneleri yapmışlar. Sahip çıkmışlar Devlet Hastaneleri dururken onlar da yapılmış, Karabük’te de böyle hastaneler yapılmalı.”

 *

                  “Diş Hastanesi yapılmasın demiyoruz. Devletin imkanı çoktur, başka yerlere mesela Üniversitenin içine Diş Fakültesi ve Diş Hastanesi yapılabilir… “

                                                   ***

   KARABÜK MİMARLAR ODASI BAŞKANI İLYAS ÇAVUŞOĞLU VE YRD. MEHTAP BAŞARAN’A TEPKİLER SÜRÜYOR.

                                                  ***

                      Ankara Mimarlar Odası’nın  Kastamonu Bölge İdare Mahkemesinde açtığı dava sonucu , iptal edilen Dereevlerdeki  revizyon projesi sonrası   mahalleliler haklarını aramaya devam ediyorlar.Malum dava sürecine ÇAVUŞOĞLU ve BAŞARAN yönetimdeki Karabük Mimarlar Odası  götürmüştü aslında.

 *** En başında bir kaç kere söyledik  Yine söyleyelim bu konu  Karabük’ün genelini ve bundan sonra diğer mahallelere yapılması planlanan imar değişikliklerini de yakından  ilgilendiriyor. Yani  mevzu a şahsı ya da b müteaahhitinin mevzusu değil ve  Karabük’te tüm mahalleleri ve hatta mahallelileri de yakından ilgilendiriyor.***

* bu arada derevlerliler de      “Bu terbiyesizliği yapan insanlar buranın insanları . Karabük’ün aç insanları. Yıllardır doymayan doyurulamayan insanlar. Onlara yedirmeyeceğiz burayı.200Evler’in projesini adı geçen arkadaşlar  çizdiler, kendileri bir tek yaşam alanı bırakmadılar. Bizim burada yasak koyan , bizden korkup Ankara’dan mahkeme açan arkadaşlar  Aden’in projesini kendileri çizdiler. Soruyorum onlara buranın projesini onlar çizseydi daha fazla mı izin vereceklerdi  ? O kadar küçük değil bu dünya.  Çavuşuoğlu’ndan sorulmuyor bu Karabük. O da artık haddini bilecek…” diyorlar…

*

KONU DIŞI NOT: 130 KÜSUR MİLYON YIL ÖNCE NESLİ TÜKENDİĞİ İDDİA EDİLEN  DİNOZORLAR VAR YA ONLARIN İŞTE AHTAPOT MİSALİ KARABÜK’Ü SARMIŞ OLAN  KOLLARI ER GEÇ KESİLECEKTİR.

Not: Bu yazı 22 Eylül 2014 tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’ndeki köşemizde yayımlanmıştır.

*

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle