Hoşgeldiniz  

Vergili Kılavuzlar Mahallesi Sakinleri İle Buluştu

Okan Küçük | 21 Mart 2019 | Genel A- A+

     Seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, seçim çalışmaları kapsamında mahalle toplantılarına Kılavuzlar ile devam etti.

       Kılavuzlarda gerçekleştirilen mahalle toplantısında bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Karabük’ün 50 yıllık geleceğini ele alalım diye bir program yaptık. Bunlardan bir tanesi Kesintisiz Ulaşım Projesi. Soğuksu Mahallesinden başlayıp Safranbolu’ya kadar 3 tane alt geçit ve 3 tane üst geçit ile hiç bir trafik ışığında durmadan Karabük’teki trafik problemini çözeceğiz. Ben göre geldiğim gün 26 bin vasıta vardı, bugün Karabük’te 66 bin vasıta var ve 5 sene sonra 80 bin vasıta olacak. Şimdi “bunlar belediye kaynaklarından neden yapılıyor?” diyorlar. Bu soruyu sorarsanız o zaman o proje yıllarca hayata geçmez. Devlet yapacağını yapar, yapamadığını Karabük Belediyesi yapar. Örnek olarak vereyim Safranbolu ile Karabük’ü birbirine 100 sene kimse bağlayamazdı. Hepiniz hatırlarsınız terminalin önünde 2009 yılından önce üst geçit olmaması sebebiyle en az 20 vatandaşımız trafik kazasında vefat etmiştir. Üst geçidi belediyemi yapacak, devlet mi yapacak? Derken bu kadar ölüm oldu. Biz geldik oraya güzel bir üst geçit yaptık ve 2009 senesinden sonra orada bir Allah’ın kulunun burnu dahi kanamadı.

      Diğer bir projemiz. Karabük’te bir sürü hastaneler yıkıldı ve muazzam sıkıntılar oluştu. Tomografi ve röntgen sıralarında bekleyen arkadaşlarımız var. Bunlar ile ilgili bir Sağlık tarama Merkezi yapacağız. Hiç bir vatandaşımız bir kuruş ücret ödemeden buralardan faydalanabilecek. Bunun yeri de, finansmanı da hazır. Yine gençlerimiz ile ilgili bir Bilim Merkezi yapacağız ki gençlerimiz her türlü deneyleri bu merkezde yapabilecekler. Civar vilayetlerden dahi buraya eğitim almaya gelen talebeler olacak. Bununla ilgili finansmanda hazır. Diğer bir problem 12 yıldan bu tarafa bir Çöp Toplama Merkezini çözemediler. Kendilerini defalarca ikaz ettim. Ormanda bir alan bulmuşlar. Dedim ki burası olmaz, yanış yapıyorsunuz. Devletin o günkü parası ile 6 trilyon lira parasını harcadılar. Sonunda orası kaydı ve hiç bir şey yapılamaz duruma geldi. Yeniden yer arayışlarına başladılar, işi de çözemediler. Geçen sene bu görevi bana veriyorsunuz, siz bu işi çözemezsiniz dedim. Yeri bulduk, kamulaştırmalarımız bitti. Şimdi devletten bir tane kâğıt bekliyoruz. Geldikten sonra 6 ay içerisinde faaliyete geçecek, belediyelerin üstünde en ufak bir işletme yükü olmayacak, bütün ilçelere hitap edecek, çöplerden üretilen elektrikle de belediye kar edecek. Karabük’ün 50 yıllık problemi çözülmüş olacak.

        Diğer bir olay yağmur yağdığı zaman Karabük’ün her tarafında sel problemleri oluyor. Türkiye’de hiç bir şehir yağmur suyu ile ilgili bir alt yapı çalışması yapmamış. Biz 2 yıl saha çalışması yaptık, bütün projeleri hazırlandı. 2 yılda Karabük’te yağmur suları ile ilgili tüm problemleri bitirecek şekilde inşallah bu projeyi uygulayacağız. Onlar bu projelere cesaret bile edemez. Bunlar alt yapı ihalelerinde paraların yok edildiği yerlerdir. Şükürler olsun biz sizin hakkınızı korumaya geldik, biz 7 tane büyük mahallenin ana borularının tamamını değiştirdik bugünkü rakamlar ile 60 trilyon gibi bir rakam olan bu işleri 6,5 trilyon gibi bir rakama mal ettik. Onun için bizim bu projeyi uygularken ne para problemimiz olur ne iş problemimiz olur Allah için biz projeyi en iyi şekilde tamamlayıp Karabüklülerin hizmetine sunarız.

Onu ben yaptım diyor, bunu ben yaptım diyor hepsi hayal ürünüdür. Burada herkesi yok sayıyor. Karabük Belediyesi’nin yaptıklarını yok sayıyor. Dün yaptığı açılışta yeri Karabük Belediyesi vermeseydi o Sporcu Fabrikası açılmazdı. Diş Hastanesi diyor. Eğer Mehmet Ali Şahin Bey olmasaydı Diş Hastanesinin yapılmasına imkân yoktu” dedi.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle