logo

Vergili: “Kimsenin hakkını yemeyeceğiz.”

Karabük Belediyesi 26 işçi alımı yapacak. Başvuru tarihi ve başvuru şartlarını yayınladığımız haberimiz için burayı tıklayınız

“2019’dan bugüne 9 Bin 500 kişi İl Başvurusu Yaptı.”

Karabük Belediyesi işçi alımına yönelik bir açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; Karabüklülere hiçbir zaman yalan söylemediğini, iş ve aş üzerinden siyaset yapmadığını, ve bu yol ile oy toplamadığını belirterek, Ustalık isteyen işler de Mesleki Yeterlilik Belgesi olanların uygulamalı sınava tabi tutulacağını, geri kalanların ise kur’a ile alınacağını vurguladı.

Başkan Vergili’nin Personel alımı konuusundaki bilgilendirmesi şöyle:

“Siyaset yapmayacağız, yandaşı korumayacağız, kul hakkı yemeyeceğiz..!”

” Kıymetli Hemşehrilerimiz; Üçüncü dönem göreve seçilmemizin ardından birçok mesai arkadaşımızla, gerek emeklilik, gerekse de değişik gerekçelerle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık.Bu süreçte yaşanan, başta pandemi süreci olmak üzere, belediyemizi ekonomik anlamda etkileyen gerekçeler üzerine gelir-gider dengemizi sağlamak adına personel alımına gitmedik. Ancak, sizlere verdiğimiz sözleri yerine getirmek adına, ihtiyaç duyduğumuz personeli karşılamak amacıyla personel alım ilanına çıkmak zorunda kaldık. Kıymetli Karabüklüler..! Sizlere hiçbir zaman yalan söylemedik, iş ve aş üzerinden siyaset yapmadık, bu yol ile oy toplamadık.Her zaman söylüyoruz; belediye yönetimine hiçbir zaman siyaseti karıştırmadık, adam kayırmadık.. Sizlere yalnızca şunu söyleyebilirim;2019 seçimlerinden bu yana belediyemize iş başvurusu yapanların sayısı 9 BİN 500…!Peki, ne yapacağız? Ustalık isteyen işlerde Mesleki Yeterlilik Belgesi olanları uygulamalı sınava tabi tutacak, geri kalanları kur’a ile alacağız. Siyaset yapmayacağız, yandaşı korumayacağız, kul hakkı yemeyeceğiz..!Bugüne kadar şunu söyledik; “Biz Karabüklülerin duasıyla bu günlere geldik..!”Onun için, Allah bir tek hemşehrimizin hakkını yemeyi bizlere nasip etmesin. Sizlere tavsiyem şu; bu süreçte kimseden yardım istemenize, birilerinden referans aramanıza gerek yok.Yapmanız gereken tek bir şey var; şayet şartlarınız uyuyorsa başvurunuzu yapınız ve kuranın sonucunu bekleyiniz.Allah hepinizin yardımcısı olsun.”

Vergili: “Kimsenin hakkını yemeyeceğiz.”

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ