Hoşgeldiniz  

VERGİLİ, MARZINC SAVAŞINA DEVAM EDİYOR.

Okan Küçük | 19 Ekim 2017 | Genel, Güncel A- A+

Bunu Paylaş

                     

 Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin  yaklaşık 6 yıl önce kurulan ve kurulmasından önce başlayarak kurulduktan sonra da dönem dönem bir şekilde gündem olmaya devam eden Marzınc’le ilgili   geçen hafta başlattığı savaşa tam gaz ediyor.

 Bilindiği gibi ilgili tesis kurulduktan yaklaşık 6 ay sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından  kapatılmış ( yaklaşık iki ay kapalı kalmıştı)  Bakanlık resmi Web sitesinde “Karabük’te işçileri zehirlenen tesis kapatıldı.”  Başlığıyla kapatmayı duyurmuştu.

                Aynı haberin devamında Dönemin Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açıklamalarına da yer verilmiş ve “Bakan Bayraktar: Konu çevre ve insan olunca kimsenin gözünün yaşına bakmayız.” diyerek  konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye’nin kalkınmakta olan bir ülke olduğunu hatırlatarak “Kalkınan ve büyüyen bir Türkiye ancak güçlü bir sanayi ile olur. Sanayicimiz de artık şunu çok iyi anlamalıdır ki; çevreyi dikkate almadan sürdürülebilir bir üretim yapma dönemi bitmiştir. Konu çevre ve insan olunca kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Çünkü başka Türkiye yok, çünkü başka Dünya yok. Çocuklarımız ve geleceğimiz için çevreye zarar vermeden kalkınmayı başarmalıyız. dedi.”  Şeklinde Bakan açıklamasına yer verilmişti.

 Aradan geçen yıllar sonra geçen hafta Marzinc firmasına yönelik zehir zemberek açıklamalar yaparak bir  savaş başlatan Vergili, son olarak mahkeme kararıyla Marzinc firmasının atıklarından incelenmek üzere örnekler aldırdı.

Konuyla ilgili  sosyal paylaşım sitesindeki hesabından bir açıklama yapan Vergili: “Karabük Halkının Sağlığını Hiçe Sayan Marzinc Firmasıyla Hukuki Mücadelemiz Devam Ediyor.Bugün mahkemeye müracaatımız neticesinde,Marzinc firmasının açıkta depoladığı atıklardan örnekler alınarak devletin bağımsız laboratuvarlarında incelenmek üzere mahkeme heyetine teslim edildi.” İfadelerinde bulundu.

*

 

Bu haber 9.628 kere görüntülendi

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle