logo

Vergili: “Marzinc’i ben değil onlar büyüttü.”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; BRTV‘de yapılan Zafer Acar ile Gündem canlı yayınında Marzinc‘le ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Vergili; Marzinc’in kapasitesini % 100 arttırmak için yaptığı ÇED başvurusunun halk oturumuna katılanlar tarafından protesto edilmesi sonucu ÇED Raporu alınamadığını söyleyerek sonradan Marzinc’in mahkemeye dava açarak kapasite arttırımı kararını çıkarttığını söyledi.

” Ora da Soracağımız Bazı Sorulara Cevap Dahi Veremeyeceklerdi.”

Konuyla ilgili canlı yayındaki açıklamasında MARZINC kapasite artırımıyla ilgili devlete başvurdu, çünkü ÇED raporu alması gerekiyordu diyen Vergili: ” Halk oturumları başladı. O halk oturumlarında hiç bir hazırlık yapılmadan “Biz istemiyoruz, kabul etmiyoruz” diye tepki gösterildi. Herkes de defterini, kitabını kapattı Ankara’ya gitti. Biz de o halk oturumuyla ilgili muazzam bir hazırlık yaptık. Orada soracağımız bazı sorulara cevap dahi veremeyeceklerdi ve neden bu işe karşı çıktığımıza dair de bir rapor sunacaktık. Ben MARZINC’in şuan ki çalışmasında bir sıkıntı var demiyorum. Sağlıklı çalışmasıyla ilgili ne gerekiyorsa yaptırdım. Birileri gibi MARZINC üzerinden propaganda yapayım da siyasi menfaat sağlayayım hesaplarında olmadım. Karabük halkı MARZINC’ın kapasite artırımını istemiyor. İstemiyorsa biz de Karabük halkıyla birlikte bunu istemiyoruz. Biz hazırlıklarımızı yaptık dosyaları arkadaşlara verdim ve toplantıya yolladım.” dedi.

“Bakan ve siyasiler sırtından yükü atıyorlar. Bakan onayı bozulabilir ama mahkeme onayı bozulamaz.”

O toplantıda toplanan bir gurup arkadaşın hepsi Karabük sevdalısı gibi görünüyorlar, diyen Vergili; ” O gün o halk toplantısını yaptırmadılar ve olay orada bitti. Sonra Ankara’ya gittiler Bakan Bey de milletin tepkisini almamak için “Biz bunu buraya yaptırmıyoruz” dedi. Sonraki safhasında ise mahkeme kararı alınıyor ve uygulama yapılıyor. O zaman siyasiler “Biz yaptırmamıştık, adam hukuki yoldan hakkını” alıyor diyor. Bakan ve siyasiler sırtından yükü atıyorlar. Bakan onayı bozulabilir ama mahkeme onayı bozulamaz. ” dedi.

“Ben ÇED raporunu engelleyecek ne varsa tamamını ortaya koydum. ÇED’i yapamazlardı.”

O kadar kahramanlık yaptılar, protesto ettiler. Ben de şunu söylüyorum. MARZINC mahkeme kararıyla o hakkını aldı, diyen Vergili: ” O konuşanlar başarmışlar mı işi? MARZINC’ın istediği oydu. Ben ÇED raporunu engelleyecek ne varsa tamamını ortaya koydum. ÇED’i yapamazlardı. Bu kadar da iddialıyım. Ama onlar “MARZINC’ı istemiyoruz” dediler. İstemiyor olmak çözüm mü? Kendi elleriyle MARZINC’ın kapasitesini büyüttüler. Hani burayı Rafet Vergili yaptırmıştı, şimdi kim yaptırıyor?” diyerek sözlerini noktaladı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Marzinc’in mahkeme kararıyla % 100 büyüyeceğini açıkladı.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ