Hoşgeldiniz  

VERGİLİ, MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MI OLUYOR ? TEBRİKLER ÇELİK İŞ SENDİKASI. TANKUT’TAN ÇELİK İŞ SENDİKASINA CEVAP.11.07.2016

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 11 Temmuz 2016 | Genel, Güncel, Yazar A- A+

                                 

  Okan Küçük Yorumluyor “MUHALİF” KONGREYE KATILAN MHP İL BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI.

    okankosevergilimhpgenelbaskan                                  

        Bizim ilk olarak 8 Temmuz 2016 ‘da KARABÜK AJANS 78 Haber sitemizde yayımladığımız gibi,19 Haziran 2016 yapılan  MHP Olağanüstü Tüzük Kurultayına MHP Ovacık Eski Belediye Başkanı Mustafa Dursun ile birlikte katılan MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan ve İl Yönetiminin MHP Genel Merkez kanalıyla görevlerinden alındığı iddia edilmişti.  Resmi açıklamanın bugün  yapılması beklenirken MHP Karabük İl  Başkanı Burhanettin Arslan’dan boşalan  göreve  Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker’in atanabileceği  resmi olmayan bilgiler arasında.

        KURULTAY SONRASI 1 SÜRGÜN, 1 İŞ AKİT FESHİ YAŞANMIŞTI.

               Bilindiği gibi 15 gün kadar önce    Karabük Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili Ali Kara ve Kartaltepe SYM Sorumlusu Hatice Güven Çelik’in MHP Tüzük Kurultayına katılması sonrası bir sürgün ve bir iş akit feshi  yaşandığı haberleşmişti. Karabük Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür V. Ali Kara, muhaliflerle birlikte MHP Tüzük Kurultayına katılması sonrası Veteriner İşleri Hayvan Barınağına adeta sürülürken, MHP Safranbolu Belediye Meclis Üyesi olan ve Kartaltepe Sosyal Yaşam Merkezi (SYM) Sorumlusu  olan Hatice Güven Çelik’in de iş akdi fesh edildiği  haberleri gündem düşmüştü ama henüz Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.   Kamuoyunda yapılan değerlendirmeler de;  “MHP İl Başkanının da görevde alındığı haberlerinin ardından Karabük  Belediye Başkanı net bir mesaj vermiş  oldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanında olduğunu hem Karabük’e hem de  MHP Genel Merkezi’ne  göstermiş oldu” deniliyor.

                 VERGİLİ, MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MI OLUYOR ?

                                Kamuoyunda Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI için adı geçtiği de konuşuluyor. Son dönemde Karabük’te yukarıda yazdığımız gelişmelerle birlikte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanında durduğunu  açık bir şekilde göstermesi sonrasında Ankara kulislerinde Vergili’nin MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak isminin geçtiğini ifade eden değerlendirmeler var. Bizim bu konudaki şahsi görüşümüz şu. Bir Karabüklünün partisi ne olursa olsun üst düzey görevlerde yer almasının Karabük’e katkıları olacağı düşüncesindeyiz. Eğer Vergili’nin bazı çevrelerce iddia edildiği gibi MHP Genel Başkan Yardımcısı olma durumu varsa bu bize göre Karabük adına sevindirici bir gelişme olur, Karabük adına artı olur, diye düşünüyoruz…  Öbür olaylar görevden alma vs. ayrıca değerlendirilmeli ama bir Karabüklü siyasetçinin daha da üst kademelere gelmesi Karabük için yararlıdır…

               TEBRİKLER ÇELİK İŞ SENDİKASI… TEBRİKLER CENGİZ GÜL.

           10 GÜN KADAR ÖNCE  Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) A.Ş.’de örgütlü bulunan Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, taşeron firmalarda çalışan 400 işçiyi kadroya alacakları müjdesini verdi.   KARDEMİR Haddehane meydanında 09.00 – 17.00 vardiya çıkış ve girişinde miting yapan Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül, alana işçilerin omuzlarında geldi.    İşçileri aidat olarak gören değil, işçilerin alın terinin karşılığını alması gereken mücadeleyle yetiştiklerini anlatan Gül, grevde sendikacı olduğunu ve normal günlerde seçilmediğini söyledi. KARDEMİR’de hedeflerinin tüm işçinin birlik ve beraberliğini, aynı ücrete gelmesinin mücadelesini yaptıklarını anlatan Gül, “Dün bin 100 kişiyi o rakamlara getirdik. Bugün de olmazsa olmazımız, birlikte mücadele ettiğimiz, KARDEMİR’de alt işverenlerde çalışan 400’e yakın arkadaşımızın KARDEMİR kadrosuna alınmasının mücadelesini veriyorum.”DEDİ.Sonuç olarak 372 işçi kadroya geçti. Mücadeleleri için Çelik Sendikası’nı tebrik ederiz. Tabi Kardemir’de taşeronda çalışan geride kalan işçiler içinde KADRO mücadelesi verilmeli, geride kalanlarında KADROLU olması sağlanmalı. 372 işçi, artık işyerlerinde daha da ayrı bir güvenle/huzur içinde gidiyorlar. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

            KBÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA BÜYÜYOR, GELİŞİYOR. TÜRKİYE’DE İLK GÖRÜLEN VAKALARA İMZA ATIYOR.

                                    

                Karabük’te, yaklaşık 10 gün önce karnında şiddetli ağrı ve idrarda kanama şikayetiyle gittiği hastanede ameliyata alınan hastanın böbreğinden 3 kilo 100 gram ağırlığında ve 35 santimetre çapında tümör çıkarıldı. Dünya literatüründe çok az görülen bu tür vakanın Türkiye’de ilk kez görülmesi ise doktorları şaşırttı. KBÜ Doktorlarından Prof. Dr. Nurettin Sertçelik, Prof. Dr. Mehmet Melih Sunay, Yrd. Doç. Dr. Özer Baran ve Op. Dr. Nuriye Özder tarafından yapılan ve 2 saat süren ameliyat sonrası Çavdar’ın böbreğinden 35 santim çapında 3 kilo 100 gram ağırlığında tümör çıkartıldı.

            TÜRKİYE’DE İLK KEZ GÖRÜLEN BİR VAKAYDI.

                          

          Türkiye’de bu boyutta rapor edilmiş, kanamaya sebep olan şu ana kadarki en büyük böbrek kaynaklı böbrek tümörünün olduğunu belirten Yrd. Doç. Dr. Özer  Baran, “Dış kaynaklı literatürü taradığımızda da bu boyutta tümörler olmakla beraber oldukça nadir. Zamanında müdahale edilmeseydi hastanın kaybedilme ihtimali oldukça yüksekti. Bir sevk edilme olasılığı ya da farklı bir tedavi ile takip edilme olasılığı kesinlikle mümkün değildi hastanın. Hastamız bayramı evinde geçirebilir” ifadesine yer verdi.Yani bakın, KBÜ BÜYÜYOR, GELİŞİYOR derken atmıyoruz. Sorunlar yok ta demiyoruz ama bakın Türkiye’de ilk olan operasyona imza atılıyor bugün KBÜ’DE… Yarınlar da daha da büyüyecek , gelişecek.

           KBÜ’DE YİNE BİR İLK. KOPAN PARMAK DİKİLDİ.

                       Karabük’ün Safranbolu İlçesi’ne bağlı Düzçam Köyü’nde oturan 3 yaşındaki Hasan Şahin’in, traktörün arkasındaki kepçede oyun oynarkan kırılan parmağının kopan damarları, mikro cerrahi yöntemle 3.5 saatte dikildi.Eskiden bu tarz vakalarda müdahale yapılamıyordu. Direk Ankara’ya sevk yapılıyordu ve bu bağlamda ne yapılacaksa Ankara’da yapılıyordu.Bugün KBÜ’de hemen müdahale edilebiliyor. Bakın bunlar az buz işler değil, önemli gelişmeler… Karabük’te başta KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERİ OP.DR. İSMAİL KARA, İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. AHMET SARI VE KBÜ BAŞHEKİM DR. ERKAN DOĞAN , Karabük sağlık için, Karabük için, ciddi bir emek, gayret sarfediyorlar.  Birbirleriyle de uyum içinde çalışarak Karabük’e hizmet ediyorlar. Bu nokta da kendilerine Karabüklüler olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz.

                          TANKUT’TAN ÇELİK İŞ SENDİKASINA CEVAP…

                            18 Haziran 2016’da , KARDEMİR’den 6 yıl önce işten atılan ve fabrika girişine siyah çelenk bırakan bir grup işçi ile  Çelik İş Sendikası  yöneticileri tekmeli yumruklu birbirine girmişti.

  O kavga öncesi Çelik İş Sendikası yöneticilerinin de bulunduğu  kalabalık içinden Eski Çelik İş Sendikası Genel Başkanı ve şimdi Kardemir Karabükspor Başkanı  H.Ferudun Tankut’u kastederek “GİDİN O ÇELENKİ KARABÜKSPOR’A BIRAKIN” şeklindeki söylemler yapılmıştı. Tankut, o söylemlere cevap verdi.

                     TANKUT: “ GETİRDİĞİMİZ ARKADAŞLARIMIZIN BİR KISMI ARKADAŞIMIZ DEĞİLMİŞ.25 SENE SONRA TANIDIK.”

                Uzun yıllar Çelik İş Sendikasının Genel Başkanlığını yapan ve şuan Kardemir Karabükspor kulüp başkanı olan Hikmet Ferudun Tankut, sendika yöneticilerinin Karabükspor’a karşı olan tavırlarına sert cevap verdi.   33 yıl boyunca Çelik İş Sendikasında yöneticilik yaptığını ifade eden Tankut, “ Bunun 22 senesi mali sekreterlik, 11 senesi de genel başkanlık görevi yaptım. Kendi rıza ve isteğim ile yoruldum düşüncesi ile görevimi bırakmak istediğimi arkadaşlarımla paylaştım. Güzel bir final yaparak ben görevimi noktaladım. Arkadaşlarımızı göreve getirdik. Getirdiğimiz arkadaşların bir kısmı arkadaşımız değilmiş 25 sene sonra tanıdık. O bakımdan sezon başından beri Kardemir Karabükspor’un kongresine Çelik iş Sendikası katılmaması doğru bir olay değildir. Maçlara arkadaşları göndermeme gibi eğilim içinde oldular, o da doğru değil. Kardemir Karabükspor, Çelik İş Sendikası’nın olmazsa olmazıdır. Çelik İş Sendikasız Karabükspor, Karabükspor’suz da Çelik İş düşünülemez.” dedi

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle