Hoşgeldiniz  

Vergili mi ? Ak Parti mi? Kim Kazanacak ?

Okan Küçük | 11 Şubat 2013 | Yazar A- A+

                        VERGİLİ,  TEK BAŞINA TAM GAZ GİDİYORDU.

            Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Karabük’te yavaş yavaş sular da ısınmaya başladı. Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili; baktığınızda son zamanlara kadar Karabük’te  hep eleştiren ve neredeyse hiç eleştirilmeyen bir siyasi figür olarak tam gaz ilerliyordu.

                 VAKA-İ YENİCE TÜM İPLERİ KOPARTTI

  Aslında ipi koparan hadise vaka-i Yenice oldu. Sayın Vergili; Yenice’de yaptığı bir konuşmada  o zamana kadar aslında hiç eleştirmediği gibi bi yerde desteklediği de diyebiliriz,  Sayın Başbakanımıza yönelik pekte yenilir yutulur olmayan   o malum cümleleri kurması  sonun başlangıcı değil , kendisi oldu.

        Yani o haberin Yenice’de mahalli bir gazete de yayımlanması  (duyduğumuza göre ilgili gazetenin bir şekilde direkt Başbakanımızın da masasına gitmesi) konunun Sayın Şahin’e intikaliyle birlikte olay büyüdü. Bundan sonrası çorap söküğü gibi geldi.  (O süreçte biz, yazdığımız yazıyla Karabük’te Sayın Şahin ile Sayın Vergili’nin birbirine düşmesinin yararlı olmayacağını savunduk. O yönde çokta ses getiren bir yazımız  Karabük’ün Sesi Gazetemizde yayımlanmıştı.)

            VERGİLİ’Yİ ŞİMDİLERDE HERKES ELEŞTİRİR OLDU

   Neyse, öyle oldu , böyle oldu. Gelinen nokta da Sayın Şahin ile Sayın Vergili birbirlerinden ciddi bir şekilde koptu/uzaklaştı. İşte tam olarak bu gelişmeden sonra Sayın Vergili’nin eleştirilerine de Ak Parti İl Teşkilatından, Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatından ve hatta son olarak bizim su savaşları diye nitelediğimiz olayla birlikte  Belediye Meclis Üyelerinden de oldukça sert tepki ve eleştiriler de gelmeye başladı.

   Buradan da anlaşılacağı üzere  yerel seçim süreci Karabük’te oldukça hareketli geçecek. Ak Parti tüm belediyeleri almak üzere çoktan harekete geçti.Özellikle Ak Parti Kadın Kolları ev ev/kapı kapı gitmeye çoktan başladı. CHP ve MHP’de bu yönde çalışmalar başladı mı bilemiyoruz. Ama şurası kesin ki Ak Parti çalışmalarını hızlandırmaya çoktan başladı bile.

  TUVALET OLMAYAN YER, TIP FAKÜLTESİ Mİ OLACAK ?

            Süreçte Sayın Vergili’nin söylediği bazı laflara da Ak Parti tarafından anında yanıtlar gelmeye başladı. Örneğin, bir önceki Karabük Belediye Başkanı Sayın Erer tarafından yapılan  şu an Tıp Fakültesi tabelası yazılı olan , yerle ilgili Sayın Vergili’nin “Melih Gökçek orayı tuvalet binası olarak bile kullanmaz.” çıkışına Ak Partililer  tarafından anında Belediye Nikah Salonunun orada değil mi ve Belediye Meclis Toplantılarının da bir başka yer olmadığı için aynı bina da yapılmıyor mu? Hem Tuvalet olmazdı da Tıp Fakültesine nasıl verildi. Rektör , orayı nasıl aldı? şeklinde açıklamalar gelmeye başladı. Hatta Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatı da yanlış hatırlamıyorsam “Vay arkadaş vay” başlıklı bir broşür bastırarak konuya broşürlü bir cevapta verdi.

YILMAZ’DA VERGİLİ’Yİ ÇOK SERT ELEŞTİRMİŞ, BURASI MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL,DEMİŞTİ.

           AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Sözcüsü Nedim Yılmaz ise  su zammı/indirimi  konusunda; Belediye Meclisi kararını tanımayacağını, iade edeceğini “Ben sadece halkı tanırım ” sözleriyle gündem olan Başkan Vergili’ye,  “Agresif çıkışlar sergileyerek meclisi ipotek altına almaya çalışıyor, bu hiç hoş bir durum değil. Başkan küçük bir diktatörlük kuruyor heralde. Halkı tanırım diyorsa halkın temsilcilerini de tanımak zorundadır. Başkanı seçen halksa , belediye meclis üyelerini seçen de halktır. Hepimizden , tüm meclis üyelerinden özür dilemelidir.”sözleriyle birlikte daha bir çok sert sözler söylediki onları bu sitemizden size iletmiştik

TATMİNİM, TATMİNSİN, TATMİN.

         Sayın Vergili’nin bir diğer cümlesi de “Belediye Başkanlığı beni tatmin etmiyor” oldu. Belediye Başkanlığı değil de adaylığı mı tatmin ediyordu ya da siyaset tatmin olma aracı mıdır,tatmin olma sektörü müdür ya da  hizmet yeri midir  ?  gibi  (gülelim diye yazdık) gereksiz soruları bir kenara bırakacak olursak, bu cümleye de bizzat Sayın Şahin’in kendisinden bir yanıt geldi.

Şahin: “ Ne olursanız olun (milletvekili, bakan , başbakan)bu iş beni tatmin etmiyor demeyin.Bu halka saygısızlıktır. Sizi hizmet için getirenleri küçük görmektir. Kendini beğenmişliktir. Halk size oy vermişse onu küçümseyemezsiniz…” dedi.

            BAKALIM SONUÇTA NE OLACAK ?

       Yani anladığımız Vergili,  dört koldan eleştiri yağmuruna tutulmaya başlandı.Kim haklı , kim haksız? Kimin dediği doğru , kimin dediği yanlış ?  Bakalım  Sayın Vergili,bu süreçten daha da güçlenerek mi çıkacak, yoksa güvenilirliğini mi yitirecek? İşte onun kararını sadece ve sadece Karabüklü verecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle