Hoşgeldiniz  

Vergili: ” Oy hesaplarıyla emekliyi kandıranlar bir daha sokağa çıkamazlar.”

Okan Küçük | 02 Aralık 2015 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Bunu Paylaş

        Toplu Konut İdaresi Başkanlığı  TOKİ , Karabük “Emekli Grubu Konut Projesi” kapsamında hayata geçirilecek 426 adet 2+1  konut için 9 Aralık – 30 Aralık 2015 tarihlerinde Halk Bankası Karabük Şubesi aracılığıyla talep toplayacak. TOKİ’nin yayımladığı başvuru şartları arasında Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe,köy evi ve işyeri hariç) olmaması da gerekiyor. Bu haber geçmişte Başkan Vergili’nin söylemlerini akla getirdi.

vergili_tokievleri

                            ***

VERGİLİ :  “OY HESAPLARI ÜZERİNE EMEKLİYİ KANDIRANLAR BİR DAHA SOKAĞA ÇIKAMAYACAKLAR, BUNLARIN HESABINI KARABÜKLÜLER SORAR.” DEMİŞTİ.

                                ***

          Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili;  bu Emekliler Derneğine kayıt işlemleri sürerken/sürdürülürkenyaptığı açıklamaların birinde :   “Bakın  7000 emekliden kayıt topladılar, 7000 emekliye sen nereden yer buldun, hangi yeri buldun nasıl bu kayıtları topladın?  Karabüklüler zaten bunun hesabını soracak!  Ben şu an desem ki 30.000 tane  ev yaptırıyorum 30.000 kayıt var desem bir günde toplarım ama ne olur ben sizi kandırmış olurum… Bir sefer kandırırım bir daha sokağa çıkamam 7000 kayıt toplayanlar kesinlikle bir daha sokağa çıkamayacaklar. Oy hesapları üzerine emekliyi kandıranlar, insanları kandıranlar sokağa çıkamazlar. En fazla yapacağı 500-600 evdir onu da etrafındaki insanlara peşkeş çekerler. Dikkat edin her seçim döneminde Karabük’e TOKİ Başkanı gelir. 6 yıldan bu yana her seçim öncesinde Toki Başkanı gelir ve bir vaatte bulunur. Denir ki Toki evlerinden indirim yapıyoruz bir kuruş indirim yapılmadı.” DEMİŞTİ.

.*

     500-600 ev yaptırırlar onu da  etrafındakilere peşkeş çekerler derken fazla söylemiş  Vergili… Yani 600 ev değil 426 ev yapılacak bir kere.  PEŞKEŞ konusunda ise bizim  söyleyebileceğimiz bir şey yok. Vergili’nin o söylemi de orta da…

*

Diğer haberler için resimin üzerine tıklayınız.

kardemir_aklazarar

akoren_kopekkurtuldu1

 

boykot_boykotedildi

tokiemekli426

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle