Hoşgeldiniz  

Vergili: “Tepkimiz İşgale Karşı Uygulanan Çifte Standart”

| 27 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 2014-2018 dönemi Türkiye Milli Heyeti Asıl Üyesi olarak Fransa’nın Strasbourg şehrinde bulunan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili kongrede bir konuşma yaptı.

Başkan Vergili yaptığı açıklamada; “Resepsiyonlar sık sık yapılıyor. Yalnız şu ana kadar Rusya’nın Ukrayna’ya karşı bir davranışı veya sorunu olmadı. Mesela Ermenistan’da bir resepsiyon yaptı. Onun da bir Karabağ işgali vardı, ki Ukrayna buna ne kadar destek verdi bilmiyorum. O resepsiyonda bildiğim kadarıyla herkes vardı. Aynı şekilde bir işgal söz konusu. Ermenistan tarafından Karabağ’ın işgali söz konusu. Ermenistan bu işgali gerçekleştirdiği zaman legal oluyor. Hiç kimse bir tavır koymuyor. Ben bunların hiçbirisini kabul etmiyorum. Yani burada sık sık bu resepsiyonlar düzenleniyor. Şimdi biz parti grubu olarak bu resepsiyonlara katılıp katılmamayı tartışıyoruz. Yani o zaman bu tavrın herkese konulması gerekiyor. Ben zaten bu resepsiyonlara katılmıyorum. Hiçbir zamanda katılmadım. Yine bu resepsiyonlara katılmayacağım ama burada bir mesaj verilip, verilmiyor ayrı bir mesela, bunların iyi değerlendirilmesi lazım ki Ukrayna’nın da şu andaki işgalci devletlere karşı tutumunu kendilerine nasıl düşünüyorsa o şekilde sergilemesi lazım. Ama ben bunu görmedim. Bugüne kadar Azerbaycan’ın Karabağ meselesi ile ilgili Ukrayna bu parlementede, bu mecliste, bu konseyde tek bir cümle etti mi, tek bir kelime konuştu mu ki burada bir parti grubundan aynı şekilde kendi düşünceleriniz doğrultusunda konuşma bekliyorsunuz” dedi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

SAFRANBOLU 2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPACAK MI  ?

Okan Küçük Yorumluyor… KARABÜKSPOR’U BU HALE GETİRENLER ORTAYA ÇIKIYOR.  RESMİ KURUMLAR DERHAL HAREKETE GEÇMELİ…HER TAŞIN ALTINDAN HAKAN AYVAZ ÇIKIYORSA ARKA PLAN DA AÇIKÇA ORTA DA DEĞİL MİDİR ? PLANA GÖRE 153 MİLYON DAHA KARDEMİRDEN  HÜPLENECEKMİŞ DEMEK Kİ DE GÜLEÇLER O İŞİ BOZMUŞ ÇOK ŞÜKÜR…KARABÜK TSO SEÇİMLERİ VE OLASI ADAYLAR…                                    

İl Sağlık Müdürlüğü Açıklamada Bulundu…

SAFRANBOLU 2018 NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPACAK MI  ?

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle