Hoşgeldiniz  

Vergili:”9 yıldan bu yana Karabük’te hafife alınacak işler yapmadık”

Okan Küçük | 29 Mayıs 2018 | Genel A- A+

     Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi önünde Karabük Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Ramazan etkinliğinde mahalle sakinleri bir araya geldi. Miniklerin doyasıya eğlendiği gecede mahalle sakinleri ise hoşça vakit geçirdiler.

     Karabük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile başlayan program çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

     Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Sosyal Yaşam Merkezi sertifika dağıtımında yaptığı konuşmada; “Görevimin 9. senesindeyim. 9 yıldan bu tarafa elimizden geldiğince Karabük’e hizmet etmeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz işler içerisinde en önemlileri bu Sosyal Yaşam Merkezleriydi. Biz Sosyal Yaşam Merkezlerini yaparken, bu kadar masrafa ne gerek var deniliyordu. Biz ise bugün bu Sosyal Yaşam Merkezlerinden 1000’e yakın kişiye okuryazar diploması verdik. Her yıl farklı branşlarda 5000’e yakın kursiyerimiz oldu.

     9 yıldan bu tarafa Karabük’te hafife alınacak işler yapmadık. 1 milyon nüfuslu şehirlerden daha fazla hizmet ürettik. 650 Km su borusu döşedik. 1 milyon tondan fazla asfalt kullandık. Battı çıktı, meydan, kütüphane, köprüler, üst geçitler, alt geçitler ve parklar yaptık. Daha önce mahallemizde de çocukların oynayabileceği hiçbir yer yokken, para ile yer satın alarak park yaptık. Biz bu şekilde 103 tane park yaptık. Halim deresinin yapılması ile birlikte yukarıda kendiliğinden bir mahalle daha oluşmuş oldu.

     Göreve geldiğimiz gün Karabük Belediyesi’nin elektrikleri kesildi. İşçi maaş alamayacak durumdaydı. Buna rağmen biz bir gün dahi parasızlıktan ağlamadık. Şu anda Türkiye’nin en zengin Belediyesi Karabük Belediyesi’dir. Kasasında parası olan, yapacağı işlerin parası hazır olan, hiç kimseye muhtaç olmayan, İller Bankası’na para veren bir Belediye Karabük Belediyesi.

     Çok yakında Devlet Demir Yolları arazisinin de parasının tamamını verip, Devlet Demir Yolları’ndan alacağız. Biz hizmet yolunda bulunurken, Karabük’te 100.000 kişi de bize dua ediyordu. Karabüklülerin duası Karabük Belediyesi’nin kasasını para ile doldurdu.

     Yine bir seçim dönemine geldik. Herkes bir şeyler üretip, bir şeyler konuşuyor. Fakat Karabük ile ilgili önemli bir meseleyi ele alıp da konuşan hiç kimse yok. Karabük’te işsizliğin çözülmesi ile ilgili Eskipazar’a çok büyük bir Organize Sanayi yapılmalı dedik. Bizim çok büyük düşündüğümüz Organize Sanayi Küçültülerek, şu anki mevcut Organize Sanayi kadar bir alan oldu. Havaalanı ise Eflani’ye yapılmalı dedik. Havaalanını da küçülterek, üniversitenin oraya küçük uçakların inip kalkabileceği havaalanı yapıyoruz diye ortaya çıktılar. Bu havaalanını yaptıktan sonra hiçbir zaman büyük uçaklar bu havaalanına inip kalkamayacak. Yarın Karabük’e Havaalanı lazım dediğimiz zamanda sizin havaalanınız var diyecekler. Bu ufak düşüncelerle Karabük sürekli olarak boğulmaktadır. Benim sizlerden ricam, bu seçimde bizim partimize destek verin. Bu söylediklerimizi Ankara’da iletecek arkadaşlarımız olsun. Milletvekillerinden beklentilerimiz Karabük ile ilgili önemli kararları Ankara’da duyurabilmeleridir. Şu anda bizim sesimiz Ankara’da duyulmuyor.

     Diğer yandan Ramazan Ayı’nın vazgeçilmezi de Ramazan eğlenceleridir. Ramazan Ay’ı boyunca her mahallede yapacağımız etkinliklerle, hemşerilerimiz hem geçmiş Ramazanları yâd edecek hem de eğlenecek” dedi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Karabük’te Kumar Operasyonu

AK Parti İl Başkanı Altınöz:“Karabük gelişmeye devam ediyor”

Yeniceli Kardemir İşçileri İftarda Buluştu

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle