Hoşgeldiniz  

Vergili’den büyük iddia

Okan Küçük | 29 Mart 2019 | Genel A- A+

                 

                   Karabük Belediye Başkanı ve MHP Karabük Belediye Başkan Adayı Rafet Vergili; 28 Mart 2019 Tarihli  Okan Küçük’ün yayınında Marzinc’ten Karabük Belediyesi’ne alınan 33 Milyon TL’lik para sonrası sustuğu yönündeki söyleme cevap verirken  ” “Karabük’ün sağlığını satan  adam, diyor Sen milletvekiliydin, sen ne yaptın o zaman ? Sen niye sustun ? Senin bakanlığın niye sustu ? Eğer kendilerinde yürek varsa bu firmalarla uğraşmaya cesaretleri vardıysa Karabük için gereğini yapacaktı.Çok iddialı konuşuyorum Milletvekilliği yapmış Karabük’ün de 2 tane partisinden milletvekilliği var. 2 gün içinde Marzinc’i süresiz olarak kapattım diye bir tane belge getirsin, belediye başkanlığı adaylığından çekiliyorum.”dedi.

 

    Vergili: “Beni kim parayla susturabilir. Ne Marzinc’i susturabilir, ne Koç Holdingi, ne Sabancısı…”

                             Beni parayla falan kimse susturamaz, onları geçecekler, diyen Vergili: ” Şu anda ben kendilerine soruyorum ben tüm seçim masraflarımı kendi cebimden karşılıyorum. Şu an da tahmin ediyorum ki, benim seçim masraflarımın iki misli para harcıyorlar. Bu para nereden geliyor onlara ? Ben kuruşuna kadar hesap veririm, kuruşuna kadar. Hepsi faturalandırılıyor, hesabım açık, şahsi param. Devlete vergisini ödediğim bir paradan ben seçim masrafalarımı karşılıyorum. O seçim masrafalarını nereden karşılıyor ? Kimlerden alıyor ? Bir baksın bakalım.

                Beni kim parayla susturabilir. Ne Marzinc’i susturabilir, ne Koç Holdingi, ne Sabancısı… İşte aklına kim geliyorsa beni parayla kimse susturamaz, parayla da satın alamaz. Ama ben Karabü’ün menfaatine yapılacak bir şey varsa, kullanılacak bir kaynak varsa bunları da kullanırım. Ama Karabük menfaatine. Hiç öyle gizli kapılar ardında onlar gibi pazarlığım falan olmaz. Evvela o gizli kapılar ardında kimlerle ne pazarlık yapmış, siyaset için onu konuşşsun. Bak bana yakışmaz onu konuşmak, kendisi konuşsun ne pazarlıklar yapmış.” ifadelerinde bulundu.

Vergili: “Ben Bakanlığa buradan 20 tane faks yollamışım, kapat fabrikayı diye, niye kapatmamış fabrikayı?”

                   Benim Marzinc’e kendi, ferdi çabalarımla Karabük’ün ortasında bir canlı bomba olan  600 Bin tona yakın bu Çevre Bakanlığının bile tehlikeli atık sınıfında olmayan bir maddeyi tehlikeli sınıfına aldırtıp Karabük dışına yollattırmışım, diyen Vergili:   “Ben vazifemi yaptım. O fabrikanın kuruluşıundan dnetimine kadar tamamı Çevre Bakanlığına ait. Ve kendisi de 3 yıllık milletvekilliği döneminde gelip bu fabrikayı kapattıracaktı. Gelip kendisi kapattıracaktı. Eğer kendilerinde yürek varsa bu firmalarla uğraşmaya cesaretleri vardıysa Karabük için gereğini yapacaktı. Gelecekti diyecekti ki bu fabrikayaı tamamen kapatalım ve kapatacaktı fabrikayı.

                   Ben Bakanlığa buradan 20 tane faks yollamışım, kapat fabrikayı diye, niye kapatmamış fabrikayı? Kendisi niye takip etmemiş o zaman ? Ben çevreye uyumlu hale getirilmesiyle ilgili mücadele verdim. Belediye olarak oranın yapımında, izinlerinde   Belediyenin bir tek imzası yoktur yapımında. Yer tahsisinde bile benim imzam yoktur. O ne konuşuyorsa konuşşsun. O şimdi kalkıyor diyor ki Marzinc olayından  Karabük’ün sağlığını satan  adam. Sen milletvekiliydin, sen ne yaptın o zaman ? Sen niye sustun ? Senin bakanlığın niye sustu ?  Bura da belediye de dosyalar da mevcut. Size 30 tane  faks çekilmiş gelin burada gereğini yapın, diye. Bir tek işlem yapamamış Çevre Bakanlığı. Ne problemleri varsa, ne varsa yapamamışlar.

            Benim dışımda her belediye başkanını burada 1-2 trilyona satın alırlar ve devam eder giderlerdi. Karabük’te burası bir dağ gibi kansorejen madde olurdu. Baca kontrollerini de Çevre Bakanlığı yapıyor online sistemle. Benimle ne alakası var. Gelsin kapatsın. Bu Bakanlık tarafından yenilnemiş Marzinc’e verilmiş  çalışma izni. Kendi Bakanlığı verdi bunu. Kendi Bakanına hakaret ediyor, kendi Valisine hakaret ediyor, kendi bürokratlarına hakaret ediyor. Bunun benimle ne alakası var ? ” dedi.

Vergili: “2 gün içinde Marzinc’i süresiz olarak kapattım diye bir tane belge getirsin, belediye başkanlığı adaylığından çekiliyorum.”

                  “Madem o kadar güçlüsün, onu devlete yaptıracaksın, bunu devlete yaptıracaksın, demir çelik kavşağını karayollarına yaptıracaksın.Bana diyor ya ben İstanbul’a gitmem Ankara’ya gider gelirim  Karabük’ün işlerini çözerim  diye. Milletvekiliydin, şu anda Belediye Başkan adayısın, buradan iddia ediyorum. Çok iddialı konuşuyorum Milletvekilliği yapmış Karabük’ün de 2 tane partisinden milletvekilliği var. 2 gün içinde Marzinc’i süresiz olarak kapattım diye bir tane belge getirsin, belediye başkanlığı adaylığından çekiliyorum. Bu kadar iddialı konuşuyorum yürekleri varsa, cesaretleri varsa, konuşmuş oldukları kelimelerin arkasında durabiliyorlarsa, iktidar partisi belediye başkan adayı olarak ben her şeyi yaptırırm diye iddia ediyorsa, eğer 2 tane milletvekili Karabük’ün  varsa, bir güçleri varsa, ve şu anda marzincle ilgili süresiz kapattık diye bir belge alabiliyorlarsa ben belediye başkanlığı adaylığından yarın çekiliyorum.”

Vergili: ” Eğer yürekleri varsa, cesaretleri varsa, Marzinc’i mühürlesinler…”

                     Asıl Karabük’ün hiçbir menfaatini düşünmeyenler, yalnız Ankara’ya gidipte kendi alacağı maaşın hesabını yapanlar, çift maaş alabilmek için kanun tasarısı çıkarttıranlar, Karabük sevdalısı olupta burada büyük bir mücadele vermiş Belediye Başkanına ithamda bulunması diye bir olay yok. Şimdi kendileri konuşmayacaklar. Eğer yürekleri varsa, cesaretleri varsa, söyledikleri lafın arkasında  durupta adamlıkları varsa, şimdi Çevre Bakanlığından bu fabrikanın süresiz olarak kapatıldığına dair yarın sabaha kağıdı getirecekler ,fabrikayı mühürleyecekler, süresiz olarak kapatıldı diye ben de adaylıktan çekileceğim, bu kadar basit. Onlar Karabük için hiçbir şey yapmaz. Onlar ceplerine parayı koyar ve yürür gider.Karabük’le ilgili mücadeleyi biz veririz…”

 

 

 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle