logo

Vergili’den Cezayirliler Açıklaması

Karabük‘e gelen Cezayirliler konusunda Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili bir açıklama yaptı. ilgili açıklamanın tamamı aşağıdadır.

Değerli Karabüklüler, kıymetli dostlarım
Bugün memleketimizde talihsiz ve üzücü bir olay cereyan etmiş, kendi ülkesine kabul edilmeyen insanlar hükûmetimizin aldığı bir karar ile şehrimize iltica ettirilmiştir.


Ne var ki bu uygulamanın benzerleri Konya, Bursa ve daha sayamayacağım birçok ilde de mevcuttur. Safranbolu ilk değildir, ancak neden seçilmiş olduğu da muallaktır. Karabük’ün saydığım diğer iller ile ölçek bakımından yarışamayacağı açıktır.


Sevgili ailem üzülmeyiniz, bu günler gelip geçici…
Allah’tan umuyor ve niyaz ediyorum ki Karabük- Safranbolu ve siz değerli ailem bu işi de en hafif şekilde atlatacak. Sosyal izolasyona ve evde kalmaya devam edelim. Şehir dışından gelenlerin bir an evvel geriye dönmeleri için gerekli makamlarla görüşmelere devam ediyorum
Bu vesile ile, bu şehrin haklarını savunmak üzere yüce mecliste yer alan vekillerimize de halkım adına seslenmeyi bir görev kabul ediyorum!
Sizlerin görevi; şehrimizin mağduriyetinin seyretmek değil, Karabük’ün hak ve menfaatlerini korumak. Sağlıklı günler dilerim #evdekalkarabuk

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ