logo

Vergili’den O Ahlaksızlara Veryansın…

Türkiye’de artık bir klasik haline gelen Valilik, Emniyet müdürlüğü gibi yetkili kurumların, onlarca kere yazılı , sözlü, fotoğraflı ilanlarla sayısız kere uyardıkları , telefonda kendisini, hakim, savcı, emniyet müdürü vb. gibi sıfatlarla arayanlara inanmayınız. Hiç bir yetkili sizden telefonla arayıp para vb istemez denildiği bir süreçte, telefon dolandırıcılığı hız kesmeden devam ediyor.

İşte Türkiye’de sıklıkla yaşanan telefon dolandırıcılığının bir örneği de Karabük’te yaşandı. Karabük’te bazı iş insanlarını telefonla arayan kişi veya kişilerin Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin ve Özel Kalem Müdürünün adını kullanarak ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet kampanyası yardımı adı altında dolandırıcılık yaptıkları Başkan Vergili’nin paylaşımıyla öğrenildi.

Konuyla ilgili paylaşımında Başkan Vergili: “Değerli Dostlarım. İnsanlıktan nasibini almamış, ahlak yoksunu bir takım tiplerin, şahsımın ve Özel Kalem Müdürümün adını kullanarak iş insanlarımızı aradığını ve, ‘İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kıyafet Yardımı” Kampanyası adı altında onları dolandırdığını üzülerek öğrendim. Lütfen dikkatli olun ve bu telefonlara asla itibar etmeyin.” dedi.

Bir taraftan insanların yardım etme, şefkat ve merhamet duygularını kullandıkları anlaşılan bu takım zevatın bir an önce bulunup adli makamlara sevk edilmesini arzularken, diğer yandan dolandırılan iş insanlarına da geçmiş olsun diliyoruz.

Vergili’den O Ahlaksızlara Veryansın…

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ