logo

Vergili’den o marketlere sert tepki

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan bazı vatandaşların ev ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlattıkları kampanyaya destek vermeyen 3 market zincirine sert eleştiri getirdi. Vergili; sosyal medyasında paylaştığı açıklamasında Bu şehir Koronayı de yener, şehrine sızan virüsleri de derken, inanıyorum ki saygıdeğer halkımız,bu zor günlerde kendilerine karşı duyarsız kalanlara gereken ekonomik ambargoyu uygulayacak” ifadelerinde bulundu.

O açıklamanın tamamı aşağıdadır.

“Değerli Hemşehrilerim
Hepinizin de bildiği gibi İçişleri Bakanlığımız 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza sokağa çıkma kısıtlaması getirdi. Bizlerde Karabük Belediyesi olarak genelgenin yayınlandığı akşamdan itibaren bu insanlarımızın ev ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtik.

Saygıdeğer Karabüklüler
Zabıta Müdürümüz şehrimizdeki marketlerimizin sahipleri ve yöneticileriyle bizzat görüşerek kampanyaya destek istedi. Yapılan görüşmeler sonucunda şehrimizde ticari faaliyetlerini sürdüren 3 market hariç tüm marketlerimiz devletimizin ve milletimizin emrinde olduklarını ifade etti. Öncelikle bu zor günlerde halkımızın yanında olan vefakâr ve kadirşinas işletmelerimize Karabük halkı adına şükranlarımı sunuyor, bol kazançlar temenni ediyorum.

Bu vesile ile değerli hemşehrilerimizin bir konuya dikkatlerini çekmek istiyorum;
Kampanyamıza destek vermeyenler, bu zor günlerde ülkemizin ve halkımızın yanında olmayanlar; şehrimiz genelinde mantar gibi şube açıp, her gün bu şehrin milyonlarca lirasını alıp şehir dışına taşıyanlar..!
İnanıyorum ki saygıdeğer halkımız bundan sonra alışverişlerini yaparken bu günleri göz önünde bulunduracak, bu zor günlerde kendilerine karşı duyarsız kalanlara gereken ekonomik ambargoyu uygulayacak.
Bilgilerinize arz ederim.

Rafet VERGİLİ
Karabük Belediye Başkanı “

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ