Hoşgeldiniz  

Vergili’den, Özata’ya Destek…

Okan Küçük | 16 Şubat 2014 | Genel A- A+

        MHP Adayı Özata’nın esnaf gezilerine Karabük Belediye Başkanı ve MHP Adayı Rafet Vergili’de katıldı.

 Mustafa Özata’nın gezisine destek veren Rafet Vergili’nin yanı sıra, uzun yıllar AK Parti Safranbolu İlçe Başkanlığı yapan Av. Baki Aslan’ın da bulunması dikkatleri çekti. Yaklaşık 150 kişilik bir grupla adeta gövde gösterisi yapan Mustafa Özata’nın seçim gezisinden sonra Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Vergili; “Safranbolu’da seçimleri inşallah Milliyetçi Hareket Partisi alacak. Bunda biz pek bir problem görmüyoruz. Çünkü Safranbolu son beş yılda az bir ivme kaybetmedi. İki şehir adeta birleşmiş durumda bir şehir. Çok koordinasyonlu çalışması gereken iki belediye. Her türlü program da, imardan tutunda, turizmde, sanayide müşterek ayarlaması gereken iki belediye. Şu ana kadar buradaki arkadaşla bir diyalog kuramadım. Diyalog kuramamamızın nedenlerine gelince, benim genel tespitim, AK Parti İl ve İlçe teşkilatlarının burada uyguladığı bir nevi ambargodur. Biz istiyoruz ki Safranbolu’da iyi bir ivme yakalasın, Safranbolu Belediyesi ile müşterek çalışalım. Yapılacak işlerde müşterek çalışmalarımız bir arada olsun. Çok eksiklikleri olan, yapmış oldukları ben tahmin ediyorum ki 10-15 km’lik asfaltla övünen bir belediye oldu. Başka da hiçbir şey yapmadı Safranbolu’ya” dedi.

       AK Parti Safranbolu Eski İlçe Başkanı Av. Baki Aslan ise bu tercihi ile ilgili bir açıklama yaptı. Baki Aslan açıklamasında şu görüşlere yer verdi;
“Bu dönem yerel seçimlerde MHP’ye oy vermek bizim için bir nevi vicdan meselesidir. Bizim kanaatimize göre bu yerel seçimler referandum hüviyetinde geçecek. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin üniter ve milli yapısı, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü, milletin varlık ve bekasının oylanacağı bir seçim olacaktır. Bu coğrafyada Türk Milleti olarak yaşayacaksak, bu seçimlerde MHP’nin güçlü çıkması lazım, milletimizin de MHP’ye vekalet vermesi lazım ki, Safranbolu’da yerel olarak bir değişime ihtiyaç var ve Mustafa Bey’de son derece liyakatli bir insan, halkın ciddi bir teveccühü de var. Her şeyin iyi olacağına inanıyorum” dedi

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle