Hoşgeldiniz  

Vicdansızlığın Böylesi…

Okan Küçük | 30 Ağustos 2014 | Genel, Video Haber A- A+

     Engellilerle Birleşme ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Yurt; şahsına ait olan ve  dernekteki engellilerin hizmetinde bulunan  akülü sandalye’nin Albay Karaoğlanoğlu Cadddesinden ( Bedesten Çarşısı arkası) gündüz gözüyle çalınmasıyla ilgili değerlendirme yaptı.

       Polislerin mobese kameralarından zanlıyı kısa sürede tespit edeceğine inandığını belirten Başkan Mevlüt Yurt; sadece kendisinin değil derneğe gelmek isteyen yürüme engelli vatandaşlarında çok zor durumda kaldığını söyledi.

           Yurt; ayrıca devlet kurumlarına ait binalar başta  engellilere yönelik düzenleme yapılması talebinde bulundu.

         Akülü sandalyenin çalınması demek, yürüme engelli vatandaşın ayaklarının çalınmasıyla aynı anlama geliyor.  Karabük’te kayıtlara geçen ilk akü sandalye kaybolması/çalınması vakası da böylece kayıtlara girdi.. Bunu yapan vicdansızı Karabük Emniyetinin kısa süre de bulup adli işlemleri başlatacağına inanıyoruz.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle