Hoşgeldiniz  

Vilayetler Birliği Ortaokulunda 4006 TUBİTAK Fuarı Açıldı

Okan Küçük | 30 Nisan 2019 | Genel A- A+

           Vilayetler Birliği Ortaokulunda gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarına Safranbolu Kaymakamı Sayın Dr. Fatih Ürkmezer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube müdürleri, sivil toplum kuruluşları, veliler, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
         Fen, Matematik, Tarih, Edebiyat, Teknoloji, Bilgisayar-Yazılım ve Din Kültürü derslerinden oluşan proje alanlarında, 10 araştırma, 7 tasarım ve 3 inceleme olmak üzere toplamda 20 proje türü 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarında sergilendi.
      Kaymakam Ürkmezer, “Öğrencilerimizin, öğretmenlerimiz eşliğinde ortaya çıkardıkları projelerini sergileyip bilimsel fayda sağlayan el becerilerini katılımcılara tanıtmanın sevincini yaşadılar. Bilimsel farkındalık yaratmak ve öğrencilerin kendilerini gerçekleştirmelerine fırsat vermek amacıyla okul idarecileri ve öğretmenleri tarafından desteklenen projeler sayesinde; Fen, Matematik, Edebiyat, Tarih, Teknik ve Bilimsel etkinlikleri bünyesinde barındırıp ve pratik zekâyı ortaya çıkaran projelerle öğrencilerin özgüven kazanmalarına katkı sunuyor.         

         TÜBİTAK 4006 projesi, öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan bir eğitim ve öğretim metodu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda öğrencilerimize rehberlik aşamasında yardımcı olan öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkürlerimi iletiyor, emeklerinden dolayı tebrik ediyorum. Bilim fuarları; bilimin önemimin kavranması ve öğrencilerin derslerine daha yüksek motivasyonla devam etmesine yardımcı olmaktadır. Sergide emeği geçen bütün öğrencileri tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. “ dedi.
Yapılan konuşmalar ve açılış törenin ardından öğrencilerimz Kaymakam Ürkmezer’e çiçeklerini takdim ederek yaptıkları projeleri tanıttı.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle