logo

Yanık Huzurevini Ziyaret Etti

Ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize teşrif eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Karabük Huzurevinde bulunan büyüklerimizle bir araya geldi. 

Huzurevi girişinde İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından karşılanan Bakan Yanık Huzurevi sakinleri ile tek tek ilgilenerek onlara hediye verdi.

Huzurevi ziyareti sonrasın bir açıklama yapan Bakan Derya Yanık: ‘Öncelikle 20 Kasım dünya Çocuk Hakları Günü’nü bir kez daha kutluyorum. Bugün sabah İl Çocuk Hakları Komitelerimizin sonuç bildirgelerini dinledik, oradan buraya geldik. Burada da çok hoş bir sürpriz yaptılar çocuklar, bizi karşıladılar. 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’nü bir kez daha sizin vesilenizle de kutlamak istiyorum.  Huzurevi ziyaretimiz, içinde bulunduğumuz huzurevi gayet keyifli, güzel bir kuruluşumuz. Büyüklerimizle buluşmak, onların değerlendirmelerini, yorumlarını almak, varsa çalışmalarımızla, hizmetlerimizle alakalı önerilerini almak bizim için önemli. Ve hepsinden önemlisi hayırdualarını almak çok çok önemli. Nitekim biz de gittiğimiz bütün illerde huzurevlerimizi, çocukevlerimizi, engelli ve yaşlı bakım merkezlerimizi, hizmet kuruluşlarımızı olabildiği kadar yerinde incelemeye çalışıyoruz. 

 Bugün Karabük’te birazdan şehit öğretmenimiz, hepimizin sevgiyle hatırladığı ve hiç unutmayacağı Şenay Aybüke Yalçın’ın ailesini ziyaret edeceğiz. Karabük ziyaretimizi ondan sonra sonlandırıp Ankara’ya döneceğiz. Ben tekrar bu hizmetleri üreten bütün arkadaşlarımıza, Bakanlığımız personeline ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Karabük son derece uyumlu, Sayın Valimizin şahsında bütün mülki erkanıyla yereldeki vekillerimizin, Belediyenin uyumuyla çalışmalarını sürdüren bir il. Turizm potansiyeli anlamında oldukça önemli bir ilimiz. Tarihsel birikimi oldukça büyük bir ilimiz. İnşallah Türkiye’mizin her tarafına olduğu gibi Karabük’e de bundan sonraki süreçte hizmetlerimizi sürdürmeye, kalkındırmaya, eksiklerini tamamlamaya, yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.’dedi

Ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize teşrif eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Karabük Huzurevinde bulunan büyüklerimizle bir araya geldi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ