logo

Yaşasın Cumhuriyet

Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilimizde büyük bir coşku ile kutlandı.

Koronavirüs Tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kurallarına uyularak gerçekleştirilen kutlama törenine Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, Karabük Belediye Başkan Vekili Seher Berker, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, İl Protokolü, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, muhtarlar, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kent Meydanında düzenlenen ve Vali Fuat Gürel tarafından tebriklerin kabulü ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajının okunduğu tören Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcularının Cimnastik ve Taekwondo gösterileri ile devam etti. KBÜ Müzik Kulübünün Kahramanlık Türkülerini seslendirildiği törende Halk oyunları gösterileri sahnelendirildi ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilimizde düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren eserler okundu.

Törende günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Vali Fuat Gürel, “Şanlı tarihinin hiçbir döneminde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermemiş Aziz Milletimizin İstiklal ve İstikbalinin sembolü Şanlı Bayrağımızın gölgesinde tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97.yıldönümünde hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Bugün hep birlikte aziz milletimizin Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tutuşturduğu bağımsızlık meşalesinin bu eşsiz vatan topraklarında en güzel anlamı ile hayat bulan Cumhuriyetimizin 97.kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz

Saygıdeğer Karabüklüler,

Bugün millet olarak devlet olarak yine önemli bir süreçten geçiyoruz ancak çok şükür büyük ve güçlü Türkiye’miz her alanda ki gücü birliği ve dirliği sayesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleri ile “Ülkemiz yeni küresel ve bölgesel arayışların güçlü siyasi ve ekonomik yapısı ile güçlenen yıldızı” konumundadır. Bizleri birçok ülkeye yaptıkları gibi kendi denizlerimizde olta sallayamaz getirme emelleri yerle bir olan güçler elbette yerli sondaj gemilerimizden yükselen petrol ve doğalgaz müjdelerinden milli silahlarımızdan gemilerimizden helikopterlerimizden denizaltılarımızdan teknoloji üslerimizden demir çelikten tekstile kadar her alanda ki dev işletmelerimizden ve geleceğimizin teminatı gençlerimizin istidatından elbette ve muhakkak rahatsızlık duyacaklar ve bunu yüksek sesle dillendireceklerdir.

Bugün yine milletimiz Çanakkale’de Sakarya’da Dumlupınar’da ve İstiklal Harbinde verdiği mücadelenin bir benzerini farklı görüntüler ve yöntemlerle vermektedir.

Aziz milletimiz bugünde gücünü hürriyet ve bağımsızlık aşkından vatan ve bayrak sevgisinden ve bizi biz yapan değerler manzumesinden almaktadır. Büyük ve güçlü Türkiyemizin ekonomi sağlık eğitim bilim kültür ve dahi her alanda ki bu hızlı büyüme ve gelişmesi ve Atamızın hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesini ötesine ulaşana kadar devam edecektir.

Tarihin her döneminde olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti asil ve kararlı duruşu ile dünya durdukça insanlığa ilelebet barış huzur güven ve umut olmaya devam edecektir.

Sevgili Gençler

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil istikbal sizindir Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz” sözleri ifade ettiği milli şuuru manasıyla ve derinliği ile anlamak ve kendinizi ona uygun yetiştirmek görevinizdir.

Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Geride bıraktıklarını hiç düşünmeden her karış vatan toprağını kanları ile sulamış vatan bayrak ve inancı uğruna canların feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor kahraman gazilerimizi minnetle selamlıyor şehitlerimizin aziz emanetlerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”dedi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında il genelinde düzenlenen spor, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece girenlere ödüllerinin Vali Fuat Gürel tarafından takdim edilmesinin ardından Kent Meydanında düzenlenen tören sona erdi.

Törenin ardından Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel ile il protokolü Valiliğimiz tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında özel olarak hazırlanan otobüs ile şehir turu yaparak vatandaşlarımızın bayramını tebrik ettiler.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 18.30’da gerçekleştirilecek araç konvoyu ve akabinde Kent Meydanında düzenlenecek müzik ve ses gösterileri ile devam etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 97’nci kuruluş yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilimizde büyük bir coşku ile kutlandı.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ