Hoşgeldiniz  

Yeni rakam çook farklı…

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 09 Aralık 2015 | Genel, Güncel, Okan Küçük, Siyaset A- A+

Bunu Paylaş

   Safranbolu’nun Tokatlı Kanyonu üzerine yaklaşık 3 yıl önce  yapılan ve yoğun ziyaretçiye ev sahipliği yapan 11 metre uzunluğundaki cam  seyir terası ihalesinde 15 firma kıyasıya yarıştı.

cam1teras_ihale

 Karabük İl Özel İdaresi’nin açık arttırma usulü yaptığı ihale de ihaleyi kazanan firma olan   Galaksi Basın Yayın Turizm Ltd. Şti.’nin 47.600 TL + KDV (Aylık)  teklif  verdiği KDV dahil Aylık  56 Bin 168 TL olduğu öğrenildi.Cam Seyir  Terasının yeni işletmecisi olan firma aynı zaman da Bulak  Mencilis Mağarası ihalesine de almıştı.

*

 Bilindiği gibi ,  Cam Seyir Terası yaklaşık 3 yıldan bugüne  ihalesiz olarak aylık 3 BİN TL  kira bedeli ile çalıştırılmaktaydı.Yeni ihale sonucu ortaya çıkan AYLIK kira bedeli ,önceki işleticinin YILLIK kira bedelinin bile üstünde olması kafalar da soru işaretleri bıraktı.

*

     Kamuoyu şimdi  nasıl oluyor da 3 yıldır , 3 Bin TL bedelle çalıştırılır  da ihaleye çıkmak için 3 yıl beklenir, burada bir kamu zararı söz konusu değil midir,  3 yıl boyunca kim işletmiştir  ve birileri  adeta ihya mı olmuştur ,  varsa kamu zararının, resmi  yetkilileri kimlerdir gibi soruların cevabının verilmesini bekliyor…

*

DİĞER HABERLER İÇİN RESİMİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

kara_birinci

tokiemekli_basvuru

kabinsapigi1

 

Etiketler: ,

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle