Hoşgeldiniz  

Yenice, HES Projesine Karşı Tek Yürek

| 12 Mart 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

Karabük’ün Yenice ilçesinde, Şeker Kanyonu’na yapılması planlanan HES projesine karşı Yenice Platformunun başlattığı mücadeleye destekler çığ gibi büyüyor.

 
Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya ve yönetim kurulu üyesi Nurettin Acar ile Radyo Televizyon Yayıncıları İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpboğa, platform üyeleri ile görüşüp her türlü desteği vereceklerini söyledi. Yenice ilçesinde platform sözcüsü Mustafa Akay ve sivil toplum örgütlerinden oluşan platform üyelerinin katıldığı toplantıya katılan Karabük Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kaya ve Radyo,Televizyon Yayıncıları İletişim Derneği Başkanı İlhan Alpboğa, Karabük basını olarak kanyona yapılacak HES’e karşı ilçe halkının her zaman yanında olduklarını ifade ettiler. Platformun çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Mustafa Akay, kampanyaya verdikleri destekten dolayı cemiyet başkanlarına teşekkür ederek, “ Platform olarak bu işe başladıktan sonra Karabük ve İlçemizde yetkililer başta olmak üzere,belediye başkanları,Sivil toplum örgütleri,siyasi parti yetkilileri, basın kuruluşları dostlarımız ve halkın büyük bir kesimi ile bir araya geldik.Tabi ki burada en büyük görevin iktidar partisi yetkililerine düştüğünün de bilincindeyiz.Bu sebeple geçtiğimiz hafta milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ve Burhanettin Uysal’ı bilgilendirmek üzere kendilerinde randevu talep ettik. Önümüzde ki günlerde bizlere verecekleri randevu ile gelişmeleri ve bu yönde yaptığımız çalışmaları anlatarak kendilerinden destek isteyeceğiz. Şeker kanyonu Yenice’nin geleceğidir. Yenice turizmi açısından Şeker kanyonu çok önem arz etmektedir.Bizler Yenice platformu olarak tamamen tarafsız ve Yenice’nin geleceğini düşünerek hareket ediyoruz.Yaptığımız mücadeleyi de tamamen iyi niyet çerçevesinde yapıyoruz. Umarız milletvekilleri de bizlere destek olur ve bu yanlıştan biran önce dönülür. Biz HES’e karşı değiliz ancak, Şeker’e yapılacak HES’e karşıyız. Yenice’de Turizm’e evet, HES’e hayır kampanyasını sonuna kadar sürdüreceğiz. Lütfen iyi niyetle sürdürülen bu mücadeleye herkes destek olsun” dedi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere görüntülendi

Okan Küçük Yorumluyor…KARDEMİR KARABÜKSPOR’U  BU HALE KİMLER GETİRDİ ?KAMUOYUNDA KONUŞULANLARI YAZIYORUZ…ÇAĞRI GÜLEÇ EŞBAŞKANLIK TEKLİFİ YAPTI. MUSTAFA YOLBULAN REDDETTİ VE KRİZ İYİCE DERİNLEŞTİ. HERKES İŞİN SAHİBİ OLARAK YOLBULANLARI GÖRÜRKEN ,ZİYA ÜNSAL VE EKİBİ ÇIKIP YÖNETİMİ ÜSTLENDİ.05.03.2018

Twitter Fenomenleri KBÜ’de Üniversiteliyle Buluştu

Feyzioğlu: “Çünkü bu proje 2013’te  pkk’yla elele faaliyet yürüten, fetönün hepimiz tarafından bilinen projesidir.”

Karabük’te Trafik Kazası : 2 Yaralı

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle