Hoşgeldiniz  

Yenice MYO Yeni bölümleri YÖK’e takıldı

Okan Küçük | 02 Haziran 2018 | Genel, Güncel A- A+

       

                 2015 – 2016 yılında eğitim – öğretim faaliyetlerine başlayan Yenice Meslek Yüksekokulu’nda 2016-2017 akademik yılı mezuniyet törenleri düzenlenerek ilk kez mezuniyet töreni heyecanı yaşanmış Yenice Meslek Yüksekokulu yerleşkesinde gerçekleşen mezuniyet töreninde İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü’nden 42 öğrenci mezun olmuştu.

                 İlgili mezuniyet töreninde, Yenice MYO Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan MYO’daki gelişmelerle ilgili bilgiler vererek gelecek dönemlerde yeni bölümler açılacağı bilgisini de Yöre halkıyla paylaşmıştı. Gelinen süreçte açılması beklenen bölümlere Yüksek Öğretim Kurulu ( YÖK) tarafından izin verilmediği ortaya çıktı.

 REKTÖRLÜK TÜM ADIMLARI ATTI  FAKAT YÖK OLMAZ, DEDİ.

             Yenice Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. İsmail Karacan’ın ÝÖK’ün bu kararı sonrası yaptığı ve sosyal medya da paylaşılan açıklamasında  

                    “Yenice Meslek Yüksek Okuluna yeni iki bölüm açılması için gerekli iki dosyayı YÖK’ün yeni bölüm açma prosedürüne uygun olarak hazırladık ve Rektörlüğe sunduk. Rektörlük üniversitenin senatosunu toplayıp açılacak yeni bölümler ve öğrenci kontenjanları belirlendi kabul edildi .

             Ben her bölüm için 60 öğrenci istedim ve dosyaya yazıldı ve her bölüm için YÖK’ün şart koştuğu 3 öğretim elemanını da rektörlüğümüz ilan verip aldı, bunların güvenlik soruşturmalarından sonra bu elemanlar gelip Yenice’de göreve başladılar. Odalarını verdik masalarını ve her birine de birer bilgisayarı Rektörlük verdi.

                  Yeni hocalar vazifelerine başladılar. Biz artık üniversite olarak işimizi tamamladık ve YÖK’ ten gelecek kararı bekledik. 28.05.2018 de YÖK Genel Sekreterliğinden bütün Türkiye’deki MYO’larda açılması uygun görülen ve uygun görülmeyen bölümlerin listesi üniversitelere gönderildi.  Bu listede Yenicenin yeni bölümleri yoktu. Bu sonuç YÖK’ün kararıdır.” İfadelerine yer verildi.

                 Bu sonucun öğrenilmesinin ardından Yenice’de çok sert eleştiriler yapıldığı da çeşitli sosyal medya hesaplarında görüldü. Sık yapılan yorumların çoğunluğu Yenice’nin sahipsiz ve öksüz kaldığı konusunda birleşti.

  Küçük bir yorum yapacak olursak, tam da 24 Haziran seçimleri öncesinde ortaya çıkan bu gelişme,  son dönemlerde Yenice’de meydana gelen malum olayların üzerine tuz biber ekti diyebiliriz.

  Şimdi, her siyasi partiden  mevcut Milletvekili adaylarının bu konuyla ilgili yaklaşımları ve açıklamaları merak ediliyor.

Eskipazar’da Doğalgaz Çalışmalarına Başlandı

FETÖ’den Yargılanan Kurmay Albaya 9 Yıl Hapis Cezası

Yaşlı Adam Evinde Ölü Bulundu

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle