Hoşgeldiniz  

Yenice yine olaylara gebe gibi…

Okan Küçük | 31 Temmuz 2019 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                            Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın bazı uygulamaları her geçen gün artarak tepki almaya devam ediyor. Çaylı’nın özellikle Ak Partili olarak tanınan, bilinen kişilerin üzerine şimdi de imar düzenlemesi üzerinden gittiği iddia ediliyor. Öyle ki  şu ana kadar Yenice ilçesinde  200’e yakın Ak Partiliye imar konusunda tebligatlar çıkartıldığı  bir kısmına da para cezası uygulandığı söyleniyor.

            Konuyla ilgili bazı kaynaklar imar kanunu uygulamak  ilk bakışta doğru  olarak  görülse de Yenice’deki asıl durumun, kanunun ve yasaların Çaylı’nın kişisel hırs ve intikamına alet olarak kullanılması, yasaları istediği kişiye uyguluyor, istemediğine uygulamıyor. Belediyenin gücünü açık bir şekilde  kişisel intikamın aracı haline getiriyor, diyorlar.

                Bilindiği gibi  1 ay kadar  önce Ak Parti  2. Yedek Belediye Meclis Üyesi  Abdullah Bakırcık’ın evinde çatı tadilatı yapılırken  Belediyece mühürlenmişti. Bakırcık’a , Çaylı’nın Ak Parti’den istifa etmesi ve istifasını basın yolu ile duyurması karşılığı mühürün kaldırılacağı söylendiği iddia edilmişti. Konuyla ilgili sonra yaşananlara bakıldığında bu iddiaları doğrular nitelikte olduğu görüldü. Malum önce Bakırcık, Ak Parti’den istifa ettiğini  Yenice Gazetesinden duyurdu ve ardından  mühür kaldırılmış olup çatı yapıldı.

                    Şimdi ise Ak Parti  6.sıra belediye meclis üyesi olan Hasan Cıbır’ a aynı taktiğin uygulanmaya çalışıldığı iddia ediliyor.  Cıbır’ın izinsiz samanlık yaptığı tespiti ile iddiaya göre Ak Partiden istifası  istenmiş, Cıbır istifa etmeyince yıkım tebligatı gönderilmiş.   

      Peki şimdi ne olacak ?

   Tebligatın süresi 2 Ağustos 2019’da bitiyor. İlgili tarihe kadar samanlık kaldırılmaz ise Belediye tarafından kaldırılacağı tebliğ edilmiş. Edindiğimiz bilgilere göre Özal mahallesi sakinleri  o tarihte eyleme hazırlanıyor.  Yani izinsiz yapıldığı söylenen samanlığın yıkımı sırasında istenmeye olaylar yaşanabilir. Biz de Yenice Belediyesini, Yenice Emniyetini, top yekun Yenice halkını sükunete davet ediyoruz. İstenmeyen olayların yaşanmaması içinde bu haberimizi yayınlıyoruz.

    Not: Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın konuyla ilgili bir açıklaması olacaksa onu da yayınlayacağız. Diğer taraftan MHP İL-İLÇE Başkanlarının hatta Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin de dikkatini çekelim. Yenice’deki huzursuzluklar her geçen gün büyüyor. Sayın Çaylı’ya saldırıldığında, darp edilmeye çalışıldığında  ayırmadan, kayırmadan, açık bir şekilde  Çaylı’nın yanında yer aldım.Çünkü doğru her zaman tektir. Şahsen biz her zaman doğruların yanında oluruz. Şimdi bu iddiaların, aslında Yenice’de bu yaşananların sona erip hizmette birliğin başlaması adına MHP’li yönetici ve Başkan Vergili’ye de çok iş düşüyor kanaatindeyim. 

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle