logo

Yenice’de 3 ev 1 işyeri küle döndü

Karabük‘ün Yenice ilçesinde 3 ev ve 1 iş yeri çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.

Yenice Merkez Mahallesi Merkez Cami karşısında Tezcan Mısırlı‘ya ait iki katlı binada sobadan çıktığı düşünülen yangın Sıdıka Akdöngel ile Aynur Pınarbaşı‘nın oturduğu komşu iki eve de sıçradı.

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı da yangın yerine giderek yangına yerinde müdahale etti. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında 3 ev ve 1 İşyeri küle döndü.

Yenice Belediyesi‘nden 4 itfaiye aracı yangına müdahale ederken, Karabük Belediyesi de yangını söndürmeye destek olmak için 2 itfaiye aracını yangın yerine gönderdi.Yangına ayrıca ile Yenice Orman İşletme Müdürlüğü de gönderdiği arozözlerle müdahale etti.

Çaylı; yaptığı açıklama da evleri yanan vatandaşlara geçmiş dileklerini iletirken, İtfaiye ekiplerinin canına dişine takarak büyük bir gayret ile müdahale ettiğini ifade etti.

Başkan Çaylı; yangının bir an önce söndürülebilmesi için kendilerine destek gönderen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili‘ye, Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürü ve personeline, Yenice Orman İşletme Müdürlüğü’ne, Yenice Emniyet Amirliği’ne, 112 sağlık ekiplerine ve katkı sağlayan vatandaşlara teşekkür etti.

Çaylı; yaşanan yangında zarar gören vatandaşları için yarından itibaren yardım kampanyası başlatılması için ilgili kurumlarımıza başvurularını yapacaklarını, vatandaşların Yenice Belediyesi olarak yanlarında olacaklarını , ve üzerlerine düşenin yapılacağını da vurguladı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ