Hoşgeldiniz  

Yenice’de 3 Köy Halkının İsyanı

Okan Küçük | 10 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Yenice’nin üç köy halkı ormanlardan gerekli şekilde haklarını alamadıklarını ileri sürüyorlar.

             Nodullar, Çakıllar ve Karahasanlar köylerinin halkı geçimlerini ormanlarda çalışarak sağlıyorlar. Bu köylerin kooperatifleri işletme olarak Devrek’e bağlı ormanlarda üretim çalışması yapıyorlar. Adı geçen kooperatfler, Devrek Orman İşletmesi’nin Sarıgöl ve Tefen Bölge Şefliklerine bağlı bölgede üretim çalışmasında bulunuyorlar. Üç kooperatife bu bölgelerde yapılan 30 bin m3 damgadan toplam 2000 m3’lük iş veriliyor.

            Kalan miktarın ise Gökçebey’e bağlı iki kooperatife verildiği öğrenildi. Üç kooperatife bu paydan daha fazla verilmesi gerektiğini bildiren muhtarlar, alenen bir haksızlık yapıldığını öne sürüyorlar.

           Çakıllar Kooperatifi Başkanı Ünal Dedeoğlu, burada yaşanan haksızlıkları ilgili birimlere duyurmaya çalıştıklarını, ancak sonuç alamadıklarını bildirdi. Dedeoğlu, ” Konuyu Milletvekilimiz Sayın M. Ali Şahin’e kadar ilettik. Yardımcı olacaklarını söylediler. Üç kooperatife verilen az miktarda işi bitirdik.

           Aldığımız işle kooperatiflerimizi yürütmemiz çok zor. Bize, Yenice ve Karabük sahip çıkmalı ve hakkımız olan pay verilmelidir” dedi.Kooperatif Başkanları ve muhtarlar bu konuyu haklarını alıncaya kadar gündemde tutacaklarını belirttiler ve bir seçim arifesinde kendilerine destek verilmesini istediler.

          Nodullar Muhtarı İdris Karail, Karahasanlar Muhtarı Hakkı Karabasan ve Çakıllar Muhtarı Mehmet Çatal ile Çakıllar Kooperatif Başkanı Ünal Dedeoğlu ve Karahasanlar Kooperatif Başkanı Nihat Almalı, üvey evlat görülmek istemediklerini de belirttiler.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

FETÖ’nun ‘Hijyen’ Evlerine Operasyon: 23 Gözaltı

AK PARTİ’DE MÜLAKAT HEYECANI  

Ürkmezer’den Mesaj

Karakaş,Engelliler Haftasını Kutladı

 

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle