Hoşgeldiniz  

Yenice’de festival öncesi kriz…

Okan Küçük | 21 Ağustos 2019 | Genel A- A+

                     Karabük’ün Yenice ilçesinde yer alan Şeker Kanyonu’nun tanıtımı için bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan “Saklı Cennetin Yolu Şeker Kanyonu“ festivali için tüm hazırlıklar tamamlanmış, Festival öncesi tanıtım toplantısı yapılmış ve kamuoyuna açıklanmıştı.  

           Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli olan festival ayrıca Yenice Kaymakamlığı destekleriyle yapılacak olan festival öncesi bugün Yenice’de  pankart krizi yaşandığı öğrenildi.

Yenice Belediyesi Yenice Kaymakamlığını tanımıyor mu ?

              Edinilen bilgilere göre, Festivali tanıtan pankart Yenice merkezine Yenice Kaymakamlığı’ndan alınan izin sonucu asıldı.  Fakat bugün, Yenice Belediyesi o pankartı indirip yerine başka bir pankart astı.

                  İşte bu gelişmeler Yenice’de yeniden hareketli saatler yaşattı.Pankartın Kaymakamlık izinli olduğu halde indirilmesi ,  Yenice Belediyesi’nin , Devleti temsil eden Kaymakamlığı tanımıyor mu sorularının sorulmasına neden oldu. Diğer taraftan festival için hazırlatılan afişlerin Yenice’de 100-150 küsur dükkanın camına yapıştırıldığı öğrenilirken,  dükkanların içindeki 10-15 afişin hala durduğu ama dükkanların dış camına yapıştırılan  diğer afişlerin kimliği belirsiz kişiler tarafından yırtılıp atıldığı da öğrenildi. 

 YENİCE’NİN TANITILMASI İSTENMİYOR MU ?   

    Onlarca afişin dükkanların camlarından yırtılması sonrası bazı Yeniceliler bu festival sonuçta Yenice’mizi tanıtacak. Bundan rahatsız olanlar varsa Yenice’nin tanıtılmasını istemiyorlardır. Sonuçta tek amaç Yenice’nin daha etkin bir şekilde tanıtılması diyorlar. 

    Not:Konuyla ilgili bugün Karabük Ajans 78  facebook hesabımız üzerinden yaptığımız canlı yayın sonrası Yenice Kaymakamlığının Yenice Belediyesiyle indirilen pankart sonrası görüşmeler yaptığı öğrenildi. Konuyla ilgili gelişmeleri takip edip kamuoyuyla paylaşacağız.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle