logo

Yenice’de “KIRMIZI ÇİZGİ” Dönemi Başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne vurgu yapmak amacıyla hayata geçirilen “kırmızı çizgi” uygulaması  Yenice’de başladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” paylaşımının ardından Yenice’de “Kırmızı Çizgi” uygulaması hayata geçirildi. Ülkü İlk ve Ortaokulu önünde  bulunan yaya geçidinin tek  şeridi kırmızıya  boyandı.  Uygulamanın startını veren  Yenice Kaymakamı Yasin Erdem ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı  yaya geçitindeki beyaz renkli şeritlerden  bir tanesini  kırmızı renge boyayarak ilk şeridi çektiler.   Ardından ise Kaymakam Yasin Erdem, Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve güvenlik güçleri seyir halindeki araçları durdurarak , sürücülere trafik kuralları hakkında bilgilendirici broşür dağıttı.

Ülke genelinde başlatılan etkinlikte kavşak giriş ve çıkışlarıyla, yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlama, geçmek üzere olan yayalara durarak ilk geçiş hakkı verilme farkındalığının oluşturulması hedefleniyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne vurgu yapmak amacıyla hayata geçirilen “kırmızı çizgi” uygulaması Yenice’de başladı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ