Hoşgeldiniz  

Yenice’de protesto gösterileri planlanıyor.

Okan Küçük | 30 Kasım 2016 | Genel, Güncel, haber, İletişim A- A+

                  yenicecoptesis

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in  geçen hafta sonu düzenlediği basın toplantısında Yenice yolu üzerinde 16. km. deki eski taş ocağının bulunduğu bölgede yaklaşık 100 hektarlık bir alan üzerine  Katı Atık Bertaraf Tesisi  kurulacağını açıklamasının ardından  ormanlarıyla ünlü Yeşil Yenice’den tepkiler oluşmaya başladı.

   Yenice’de  yayın yapan basın kuruluşları başta olmak üzere STK’lar ve iş çevreleri konudan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.  Özellikle sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkilerin yanı sıra önümüzdeki günlerde ilçede protesto gösterilerinin gerçekleşeceği bildirildi.

e19YENİCE GAZETESİ  :

“YENİCE ORMANLARI ÇÖPLÜK MÜ ?”

manşeti atarken

YENİCE’NİN SESİ GAZETESİ  :

 “KARABÜK’ÜN ÇÖPÜ YENİCE ORMANLARINA ATILACAK”

manşetiyle konuyu haberleştirdi.

Konuyla ilgili sosyal paylaşım sitelerine düşen eleştirilerden bazıları aşağıda…

Aşkın U.

AKIL TUTULMASI:YENİCE ORMANLARININ İÇİNE ÇÖPLÜK  Son günlerde Karabük gündeminde çok konuşulan Katı Atık Bertaraf Tesisi projesinin amiyane ifade ile Karabük çöplüğünün yeri Karabük Milletvekili Sayın Mehmet Ali Şahin’in basına yaptığı açıklama ile son birkaç haftadır fısıltı şeklinde söylenilenlerin doğru olduğunu gösterdi. Karabük Yenice yolu üzerindeki eski bir taş ocağına yapılacağı ifade edilen çöplüğün konumu itibari ile yeri, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın (WWF), Avrupa da biyolojik çeşitlilik açısından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 sıcak orman alanı içinde tanımlanan Yenice ormanlarının içinde, Orman Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alınan ve Yenice eko turizmi için çok önemli olan Alberatum sahasının da bulunduğu Kavaklı bölgesinin kenarında, tanıtımı yapıldıktan sonra Türkiye’nin ve dünyanın sayılı görsel alanlarından biri olacak Subatan seyir terasının görüş alanında ve Yenice’nin doğasını gezmeye gelen insanların Yenice ırmağı vadisi boyunca yeşilliği ve tünelleriyle hayranlıkla ifade ettikleri Karabük Yenice yolu üzerindedir. Böyle bir konuma sahip bir alana ve Dünya doğal mirası listesine girmeyi hedefleyen Yenice ormanlarına çöplük yapılması tam anlamıyla akıl tutulmasıdır ve çok geç olmadan bu büyük yanlışlıktan dönülmelidir.

unalgif

            Görkem B. G.  Ya benim anlayamadığm  bir kere olsun yenice güzel bir şey yapılacak karar alındı yazısı okuyalım . Hiç yer kalmamış mı da çöp toplama yerini bile Yenice’ye yaklastırıyolar valla ayıp ya.  Eskipazar yolunda bir dünya bos araziler var, vallaha bu Yenice gün geçdikçe bitiyor artık farkına varın. Hayır olsun Yenice yolumuza çöplüğü  layık gördüyseniz  hayırlısı olsun ne diyelim durmak yok Yeniceyi bitirmeye devam

Kerim G.Doğal güzelliğiyle insanları mest eden, sırf fotoğraf çekmek için yollarda sıralanan insanları görüyorduk. Seyir halindeyken temiz havasını ciğerlerimize doldurmak için arabamızın camlarını açıyorduk. Yenice yolundan bundan böyle burnumuzu tutarak ve arabamızın camlarını kapatarak geçeceğiz. Yenice’ye gelen misafirlerimizi bundan böyle temiz oksijeniyle değil çöpümüzün kokusuyla karşılayacağız. Yenice bunun anca kokusundan yararlanır.

Islam C.  Böyle projenin cani çıksın. Başka yer bulamamışlar mı yazık. İş imkanları  Eskipazar’a Çöp  deposu Yenice’ye buna seviniyorsunuz ya ayıp

Orhan A. Başka yer bulamadılar mı. Çöp nedir ya.Yenice’ye bu mu layık görüldü, pes doğrusu

TC Mustafa A.  Kesinlikle yapılmamalıdır. Yenice Ormanları çöplük olarak anılmamalı ve kullanılmamalıdır.

Necmi E. Ben     Yozgatlıyım Yeniceden evliyim, Yenice’de ikamet ediyorum.  Yenicemizin doğasını kültür merkezi olarak gördüğüm bu doğayı çöp toplama yeri olarak gösterilmesi Yenicemiz adına yakışan bir karar olarak görmüyorum . İl ve ilçemizin devlet ve politikacıların önde gelen büyüklerimizin Yenicenin turizm merkezi olarak gördüğüm bu doğaya ve halkına büyük bir ayıptır. Bu kararın tekrardan göz önünde bulundurarak başka bir alana karar verilmesi Yenicemiz adına güzelim doğası yaşatılması için doğru olacağına inanıyorum sn büyüklerimizin makamına saygıyla arz ederim

           Adem Ç. Yenice’den bence siyasi intikam alınıyor. Önce haksız yere AK Parti İlçe Teşkilatını görevden aldılar. Belediye Başkanını bitirmek için çalışıyorlar. Bu karışıklıkta çöp işini Yenice’ye kaydırdılar. 30 projeden bahseden arkadaşlar ne diyecek merak ediyoruz. İlk projeleri çöp işi. Artık koku çeke çeke Karabük’e gelip gideriz. Bence biz ZONGULDAK’A bağlanalım, bunlardan kurtulalım.

c1Ferdi T.  Ben bu olanları gerçekten kınıyorum. Yazık gerçekten çok yazık, bu zamana kadar kimlere hizmet edip güvenmişiz . Böyle bir şey olmayacak her zaman karşısındayız olacağız!!! Yenice kirletilemez

Seyhan T.  Duyduğumda kulaklarıma inanamadım. Böyle saçma sapan bir uygulama olabilir mi ? Resmen turizm turizm diyen Yenice’nin önü kesilmek isteniyor. Siyaseti bırakalım, top yekün Yenice için bir araya gelelim. Yenice, Karabük’te üvey evlat muamelesi görüyor. Buna dur demenin zamanın geldi de geçiyor.

Cahit T. Bu Karabük ve Karabük siyasetinin bize çöp gözü ile baktığının bir göstergesidir.

Fatih B. Karabük Yenice yolunun 16,4 kilometresine dediğine ve Karabük ile Yenice merkezlerinin uzaklığı da 33 km olarak anıldığına göre bu tesis Yenice’ye yapılmayacak diye düşünüyorum. Haliyle bu da iyi bir şey.

Batuhan E. K.   Batı Karadeniz Sahil yolunu birbirine bağlayan bir yola böyledir çalışma düşünülemez. Düşünülmemeli bu çalışma için Yenice ve Eskipazar asla düşünülemez. Eskipazar yolu , Ankara İstanbul kara yolu olduğu için Karabük ün imajını kötü etkiler  Yenice söylediğim gibi Batı Karadeniz Sahilini birbirine bağlayan yol.  Daha bir çok sebep orman zenginliği spor etkinlikleri gibi gibi bir çok şey daha sayabilirim Bu çalışma için en uygun ilçe Eflani ilçesi yetkililere duyurulur.

Nurdoğan Ö.   Yenice doğadır, doğa Yenice.

Oğuzhan Ö. Yenice’ye ihanettir. Yenice’nin sahipsizliğini göstermiştir. Dün akşam konu ile ilgili telefon aldım. Benden alanımla ilgili bilgilerimden faydalanmak ve kamuoyu oluşturmak istediklerini söylediler. Böyle bir şeye hayatta izin vermeyeceğimi ve konunun karşısında olduğumu söyledim. Yenice acilen birlik ve beraberliğini göstermelidir.

Salih Zor TÜRKİYENİN AKCİĞERLERİNİN ORTASINA ÇÖPLÜK YAKIŞIR MI ?  NEDİR BUNUN ASLI FASLI. SİYASİLER YENİCEDEN İNTİKAM ALIYOR SANIRIM YAZIK.  YENİCEYİ TURİZME AÇIN YAPILAN ÇALIŞMALAR BOŞA MI GİDECEK ?  SEYİR TERASI YOK MU SAYILACAK ?  FINDIK ALTI ,GÖKTEPE YAYLASI, ŞEKER KANYONU NE OLACAK ?  ÇÖPLÜĞE Mİ GELECEK BU TURİSTLER YOKSA TÜRKİYENİN AKCİĞERLERİNDE TEMİZ BİR OKSİJEN ÇEKMEYE Mİ YATIRIM YATIRIM DEDİKLERİ BU MU ŞİMDİ ? OVACIĞA NİYE YAPMIYORLAR ÇÖPLÜĞÜ,  ESKİPAZARA NİYE SAFRABOLU DA VAR NEDEN ORALARA DEĞİLDE YENİCE DE ORMANIN İÇİNE YAPIYORLAR YENİCE ORMANLARI BİRBİRİNDEN FARKLI BİTKİ VE AĞAÇ ÇEŞİTLERİ BARINDIRIYOR YENİCE ORMANLARI NEREDEYSE MÜZE HALİNE GETİRİLMELİ ORMAN DENİZİNDE KARABÜKÜN ÇÖPLÜĞÜNÜN İŞİ NE ?

Etiketler:

Yenice’de protesto gösterileri planlanıyor. için 3 Yorum

  1. zamanın birinde bi milletvekili yenice ormanlarına ıhlamur toplama tesisi kuracağız orman köylüsüne istihdam sağlayacağız demişti.yenice ormanlarına reva görünen çöp toplama tesisimi? şu güzelim ormanlar karabüke kadar başka bir ilde olsa o ilde turizm patlaması yaşanır.gel gelelim karabükün yenice ormanlarına verdiği değere bakın.gerçek olan şu ki yenice, karabükte üvey evlat muamelesi görüyor.keşke karabüke bağlanılmayıp zonguldak olarak kalınsaydı

  2. sahin dedi ki:

    Emin olun bu yeniceliler iyi insanlandir ama “uysal koyun” degillerdir m.ali sahin 400 nufuslu ovacik a memleketine yapsin coplugu 10000 nufuslu yeniceye degil .boyle giderse bu yeniceliler sandikda. Millet vekili coplugune gonderir

  3. Sahin dedi ki:

    Bu karari alan partiyi partiler coplugune öndeririz. Allahin izniyle.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle