Hoşgeldiniz  

Yenice’de Seracılık Kursu Açıldı

Okan Küçük | 09 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Yenice ilçesi Satuk köyünde çiftçilere yönelik Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Karabük İl Müdürlüğü, Yenice Gıda ve Tarım Müdürlüğü ve Yenice Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle seracılık kursu açıldı. 

              Açıkta ve seralarda sebze yetiştiriciliği konusunda daha kaliteli ve bilinçli bir üretim için Satuk köyünde açılan 20 çiftçinin katıldığı ve öğreticiliğini Ziraat Mühendisi Mehmet Çalman ve Tekniker Ercan Cebecik’in yaptığı toplam 168 saatlik seracılık kursunda kursiyerlere; tarımsal ekoloji, arazide üretime hazırlık, örtü altı sistemleri, sera tesisi, sera içi yetiştiricilik sistemleri ve topraksız tarım konularında olarak eğitim veriliyor. 
            Karabük İş-Kur İl Müdürü Coşkun Güven, “Her alanda eğitim, her alanda işbirliği. Herkesin başına bir iş açmak için çalışıyoruz” dedi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Büyük Usta Neşet Ertaş Türküleriyle Anıldı

Karabük’te FETÖ Davası

SGK Mobil Aracı Yenice’de Hizmet Veriyor

Karabük’te Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle