Hoşgeldiniz  

Yenice’de Seracılık Kursu Açıldı

Okan Küçük | 09 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Yenice ilçesi Satuk köyünde çiftçilere yönelik Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Karabük İl Müdürlüğü, Yenice Gıda ve Tarım Müdürlüğü ve Yenice Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle seracılık kursu açıldı. 

              Açıkta ve seralarda sebze yetiştiriciliği konusunda daha kaliteli ve bilinçli bir üretim için Satuk köyünde açılan 20 çiftçinin katıldığı ve öğreticiliğini Ziraat Mühendisi Mehmet Çalman ve Tekniker Ercan Cebecik’in yaptığı toplam 168 saatlik seracılık kursunda kursiyerlere; tarımsal ekoloji, arazide üretime hazırlık, örtü altı sistemleri, sera tesisi, sera içi yetiştiricilik sistemleri ve topraksız tarım konularında olarak eğitim veriliyor. 
            Karabük İş-Kur İl Müdürü Coşkun Güven, “Her alanda eğitim, her alanda işbirliği. Herkesin başına bir iş açmak için çalışıyoruz” dedi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Büyük Usta Neşet Ertaş Türküleriyle Anıldı

Karabük’te FETÖ Davası

SGK Mobil Aracı Yenice’de Hizmet Veriyor

Karabük’te Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle