logo

YKS Hazırlıkları Değerlendirme Toplantısı

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Safranbolu’da bulunan meslek liselerinin müdürleri ile yürütülmekte olan eğitim öğretim çalışmaları ve YKS hazırlıklarını değerlendirmek üzere Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde bir araya geldi. Şube Müdürü Enver Ayata’nın da katıldığı toplantı covid tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirildi.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş toplantıda, pandemi dönemi meslek liselerinin önemini ve bu okullara olan ihtiyacı bizlere bir kez daha hatırlattı. Meslek Liselerimiz de bu dönemde başarılı bir sınav verdiler. Gerek bakanlığımızın son dönemlerde meslek liselerine verdiği önemli destekler, gerekse 2023 vizyonu doğrultusunda başlatılan “Meslek Liselerinde 1000 Okul” projesi ile meslek liselerimizde bir sinerji oluştu. Meslek Liselerimizdeki bu olumlu havayı ve dönüşümü sürdürülebilir, sistematik ve kalıcı hale getirmemiz gerekiyor. Bu süreçte bir taraftan okullarımızı fiziki mekân ve birimlerin donatımı açısından iyileştirirken diğer taraftan mesleki ve akademik başarısının niteliğini artırma ve geliştirmeye yönelik hedeflerimizi gerçekleştirmeye yoğunlaşmalıyız. Özellikle YKS sınavlarına öğrencilerimizi hem moral motivasyon hem de geleceğin mesleklerine yönlendirme açısından rehberlik etmek önem arz etmektedir.” dedi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş konuşmasının sonunda okullarımızın başarısında yöneticisinden öğretmenine, öğrencisinden velisine kadar emeği bulunan herkese teşekkür etti.

Toplantı, meslek liselerinde başarıyı artırmaya ve YKS’ye yönelik yapılabilecek çalışmalarla ilgili okul müdürlerinin görüş ve önerilerini paylaştığı değerlendirme ve müzakere bölümü ile sona erdi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, ilçemizde bulunan meslek liselerinin müdürleri ile yürütülmekte olan eğitim öğretim çalışmaları ve YKS hazırlıklarını değerlendirmek üzere Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde bir araya geldi. Şube Müdürü Enver Ayata’nın da katıldığı toplantı covid tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ