logo

YKS Öncesi Motivasyon ve Tercihlerimiz Semineri…

21 Mayıs 2020 Perşembe günü saat 21.30’da 11. ve 12. Sınıf öğrencilerine yönelik Youtube kanalı üzerinden Eğitimci Yazar Hüseyin Aslantürk tarafından “YKS Öncesi Motivasyon ve Tercihlerimiz” konulu online seminer verildi.

Youtube kanalı üzerinden canlı gerçekleştirilen seminer ilk olarak Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk‘un İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için eğitim dijital öğrenim platformu olan EBA (Eğitim Bilişim Ağı) tanıtım videosunun gösterimi ile başladı.

Seminer EBA (Eğitim Bilişim Ağı) tanıtım videosunun ardından Karabük İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat AKBAŞ’ın Eğitimci Yazar Hüseyin ASLANTÜRK’e öğrencilere yönelik düzenlenecek eğitim için teşekkür etmesi ile devam etti.

Öğrencilere de seslenen İl Millî Eğitim Müdür V. Nevzat Akbaş YKS sınavına ilişkin teknik konular ile ilgili bilgilendirmede bulunduğu konuşmasında ; “Akademik eğitimde başarının sırrı planlı, düzenli ve disiplinli çalışmaktan geçer. Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen Uzaktan eğitim sürecinde, EBA Platformu Akademik Destek Sistemi’nde sizler için dijital eğitim hizmetlerinin kullanıma açılmasının yanı sıra YKS kapsamındaki merkezi sınav için haftada 37 saate varan canlı ders uygulaması başlatıldı. Sorumlu olduğunuz derslerin yer aldığı soru çözümü özel yayın kuşağın da EBA TV lise kanalından düzenli olarak takip edin.  Eğitim yöneticisi ve öğretmenlerimizle birlikte sınavlarda başarılı olmanız için bütün imkânlarını bu süreçte sizler için seferber etmiştir. Sizlere başarılar diliyor, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum.” dedi.  

11. ve 12. Sınıf öğrencilere yönelik gerçekleştirilen seminerde Eğitimci Yazar Hüseyin Aslantürk tarafından başarıyı artırmanın yol ve yöntemleri, sınav stresi, motivasyon, sınav kaygısı ve kaygının boyutları, verimli ders çalışma yöntemleri ile zaman yönetimi konularında geniş kapsamlı bilgilendirmede bulunuldu. Seminer öğrencilerin yönelttiği soruların cevaplandırılmasının ardından sona erdi.  

Eğitimci Yazar Hüseyin Aslantürk tarafından “YKS Öncesi Motivasyon ve Tercihlerimiz” konulu online seminer verildi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ