logo

YÖGEP Çalışması Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde okul yöneticileri ve öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlaması amacı doğrultusunda, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Ekim ve Kasım ayı faaliyetleri gerçekleştirildi. 

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Başkanlığında Karabük merkez ve ilçelerinde görev yapan, tüm imam hatip ortaokul ve imam hatip liseleri idarecilerinin katılımıyla, ZOOM Programı üzerinden, gerçekleştirilen etkinlikte “Covid-19 sürecinde eğitim-öğretimi etkileyen güncel sorunlar, Uzaktan eğitim sürecinde meslektaş dayanışması, ruhsal ve fiziksel sağlığın korunması” , “Eğitim öğretimle ilgili ulusal ve uluslararası güncel gelişmeler, yeni yaklaşımlar, iyi örnekler ve özgün projeler ve “Covid 19 sürecinde dünyada uzaktan veya yüz yüze özgün eğitim uygulamaları” konuları işlendi. 

Müdür AKBAŞ konulara ilişkin yaptığı değerlendirmede:

“Günümüzde, değişimler ve gelişmeler dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmektedir. Eğitim alanında okullar da bu değişim, dönüşüm ve gelişmelerden etkilenmektedir. Bu hassas sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi için sık sık çevrimiçi toplantılar gerçekleştiriyoruz. Toplantılarda eğitim öğretim alanında sorun ve önerileri görüşerek eğitim çıtamızı daha yükseğe taşıma noktasında çalışmalar yapıyoruz. Faaliyetlerimizi istişareler yaparak birlikte karar alıyor, birlikte hareket ediyoruz. Bu da bizi başarıya götürüyor.” dedi ve “katkı ve özverili çalışmalarınızdan dolayı siz değerli yöneticilerime teşekkür ediyorum. ” diyerek sözlerine son verdi.

YÖGEP Çalışması Tamamlandı

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ