logo

YÖGEP Toplantısı

Bakanlığın Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan Yönetici Gelişimi Programı (YÖGEP) Nisan ayı faaliyetine Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan CANSOY misafir edildi.

Karabük Merkez ve İlçelerindeki tüm okul idarecilerin katılımıyla, ZOOM Programı üzerinden gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü Şube Müdürü Muhammet Nuri ATASEVEN’in yapmış olduğu programda, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ bir selamlama konuşması yaptı.

Programa katılımlarından dolayı Doç. Dr. Ramazan CANSOY’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında AKBAŞ “Bir salgın süreci yaşıyoruz. Bu süreçte Millî Eğitim Camiası olarak çok etkilendik. Bu zaman diliminde bir müddet uzaktan eğitim bir müddet yüz yüze eğitim gerçekleştirdik. Bu hassas dönemde okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz bize en büyük desteği verdi. Uzaktan eğitime erişemeyen öğrencilerimiz için Bakanlığımız tarafından 980, hayırseverlerimiz tarafından ise 670 adet tablet ve internet desteği sağlandı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak biz zorlukları aşmasını bilen bir camiayız. Mazeret ve bahane üretmeden yolumuza devam ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Konuşmasının devamında kitap okumanın önemine değinen AKBAŞ “İnsan okudukça özgürleşir” vurgusunu yaptı. Kitap okuma etkinliklerinin devam ettiğini belirterek, “Yaptığımız etkinliklerde öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırdık. Etkinliklerimiz başarılı bir şekilde devam ediyor.” dedi.

Akademik başarının yanında sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerinde önemli olduğunu kaydeden AKBAŞ, “İlimizin akademik çıtası çok iyi bir yerde. sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetlerde çok iyi bir ivme kazandık. Çok iyi bir yerdeyiz. Türkiye birincilikleri alıyoruz.  “Ahlakla yıkanmayan bilgi eksiktir.” diyoruz. Mutlaka bir bilgi varsa ahlakla bezenmesi lazım. Millî ve manevi değerlerimizi çocuklarımıza iletilmesi gerekir. Bu anlamda hepimize büyük görev düşüyor” diyerek programın hayırlı olmasını temenni ederek programın organizesinde bulunan Şube Müdürümüz Muhammet Nuri ATASEVEN’e ve programa katılım sağlayan yöneticilere teşekkür etti. 

Etkinliğe, Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan CANSOY tarafından verilen, “Bir Öğretim Lideri Olabilmek isimli faaliyetle devam edildi. Faaliyette “Eğitim yöneticisi olarak öğretmene mentorlük, mesleki koçluk ve öğretmen performansı değerlendirme” konularında bilgiler verildi.

Bakanlığın Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan Yönetici Gelişimi Programı (YÖGEP) Nisan ayı faaliyetine Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ramazan CANSOY misafir edildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ