Hoşgeldiniz  

Yok öyle langırt köy sandığı…

Okan Küçük | 27 Ocak 2015 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

 

 

  KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  bazı kişilerin döner sermayeden hak etmedikleri paraları aldıkları  iddiasındaki konuda  gelişmeler oldu.

*

        Önce konuyu kısaca aktaralım. Hastane döner sermayesinden  “bazı kişilerin”   100 Bin TL’yi geçen  rakamlarda   fazladan para aldıklarını ve ses  çıkarmadan bu paraları afiyetle bi güzel yedikleri konusundaki iddiaları gündeme    İLK VE TEK OLARAK  biz getirmiştik.

*

       Yani bazı kişiler döner sermayeden haketmedikleri para kendilerine yanlışlıkla vs. ödenmesine rağmen  bu haram paraları  biz güzel afiyetle   yemişler … Yani bu fazladan para alanlar,  bunun kendilerinin hakkı olmadıklarını bildikleri halde ses çıkarmayarak , kurumu uyarmayarak bu  haksız gelirleri bile-isteye ceplerine koyup kendileri ve aileleriyle afiyetle yemişler .

*

      Bu da  belli bir dönem için tespit edilmiş. ( Belli bir dönemden öncekiler tespit edilemiyormuş yani daha öncesi de varsa onlar zaten langırt köy sandığı hesabı olmuş yani) Bu tespit edilen miktarlar ve  kişilerle ilgili  iş ve işlemler içinde düğmeye basılmış bizdeki bilgilere göre.

*

      Yani rakamlar tespit edilmiş ve  bu indirangandilerin geri alınması   noktasında harekete geçilmeye başlanmış . Yani  en azından belli bir dönem için (daha öncekiler varsa  geçmiş olsun)  aldım kaçtım yook. Bu paralar geri alınacakmış.

*

   Peki , şu an Karabük dışında olan varsa  ne olacak diye merak ettik,  varsa aynı işleme tabi olunacakmış. Yani ister Karabük’te, ister Karabük dışında olsun, bıldır yenilen hurmalar aman haram paralar  önümüzdeki süreçte tırmalayacakmış  vicdanları olmayanların ceplerini…

*

Not: İsimlerin bir kısmı bizde mevcut ama yasal süreç ve bazı zorunluluklar nedeniyle ŞİMDİLİK sadece bu kadarını yazabiliyoruz..

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle