Hoşgeldiniz  

Yolbulanlar, Vergili’nin ardından Namalı’da dava etmiş.

| 30 Eylül 2018 | Genel, haber A- A+

Bunu Paylaş

                10-15 gün kadar önce KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa ve Murat Yolbulan, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili hakkında, kulüp başkanlığı ve asbaşkanlıkları dönemindeki icraatlarıyla ilgili kendilerini sosyal medya aracılığı ile hırsızlıkla suçlamak ve zorla para istemek iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenilmişti.

            Geçtiğimiz günlerde ise Mustafa-Murat Yolbulan tarafından  Sedat Namal’a da suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

            Namal, yaptığı açıklamanın bir bölümünde “kongredeki konuşmasından ‘Hakim, savcı, vali, Ankara’da bakan, herkesi tanırım.’ Dediğini hatırlatarak.  Doğru. Çünkü bunlarla hiçbir sorunu olmayan biriyim. Ve hepsinde de arkadaşlıklarım, dostluklarım vardır. Bundan da ben gocunmuyorum ama onların gocunduğu bir şey varsa hala Karabükspor’u takip etmeleri. Demek ki burada bıraktıkları bir iz var. Veya kaybettirmek istedikleri, kaybolmasını istedikleri bir iz var. ” ifadelerinde bulundu

           Açıklamalarını sürdüren Namal; “Biliyorsunuz  Mustafa- Murat Yolbulan ,Belediye Başkanını mahkemeye verdiler, Beni mahkemeye verdiler, basından birkaç arkadaşımı mahkemeye verdiler. Konuşanı susturmaya çalışıyorlar…” dedi. Bakalım bu davalarda nasıl gelişmeler olacak ?

           Öncelikle şunu ifade edelim.  Türkiye bir hukuk devletidir. Haksızlığa uğradığını düşünen her kişinin  yargıya müracaat etme hakkı vardır.

      Ama Namal’ın iddia ettiği gibi    birileri “konuşanı susturmaya çalışıyorlar” bu anlamda da baskı oluşturmak, sindirmek için yargıyı bir alet olarak kullanmak istiyorlarsa yargı da buna zaten müsade etmez. Yani bu  davaların nasıl sonuçlacağı suç duyurusunun haklı mı, haksız mı olduğunu zaten ortaya koyar.

           Fakat Karabük Kamuoyunun asıl merakı Karabükspor’un bir şekilde bu çok milyonlu borçlu hale nasıl getirildiğidir? Bu bağlamda Karabükspor’da neler dönmüş, döndürülmüş, bugünkü mevcut tablo nasıl olmuş, oluşturulmuştur. Bu konuda organize suçlar kapsamında açılacak olan dava da bakalım nasıl sonuçlar ortaya çıkacaktır? Karabüklülerin de asıl merakı budur. Tabi yargı safahati sonuçlanıncaya kadar geçecek olan sürede KARDEMİR Karabükspor ne durumda olacaktır? Karabükspor’a, KARDEMİR sahip çıkacak mıdır ? Yoksa Karabükspor , Amatör Lige kadar düşecek midir ? Karabüklüler bu konuya kilitlenmişlerdir… Gelişmeleri takip edip yine yazacağız, tabi ki…

Gazeteler adım adım iflasa gidiyor.

Güneş:”Karabükspor’un banisi KARDEMİR’dir.”

KARDEMİR, KARABÜK’ÜN VAZGEÇİLMEZİDİR.

KARABÜKSPOR’A NAYLON FATURALAR MI KESİLDİ ?

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle