Hoşgeldiniz  

Yurt’tan; Polise ve Karabük Ajans 78’e teşekkür.

Okan Küçük | 31 Ağustos 2014 | Genel A- A+

**********************************************************************

 “Engellilerle Birleşme ve Dayanışma Derneği Başkanı Mevlüt Yurt; şahsına ait olan ve  dernekteki engellilerin hizmetinde bulunan  akülü sandalye’nin Albay Karaoğlanoğlu Cadddesinden ( Bedesten Çarşısı arkası) gündüz gözüyle çalınmasıyla ilgili değerlendirme yaptı.

       Polislerin mobese kameralarından zanlıyı kısa sürede tespit edeceğine inandığını belirten Başkan Mevlüt Yurt; sadece kendisinin değil derneğe gelmek isteyen yürüme engelli vatandaşlarında çok zor durumda kaldığını söyledi.

           Yurt; ayrıca devlet kurumlarına ait binalar başta  engellilere yönelik düzenleme yapılması talebinde bulundu.

         Akülü sandalyenin çalınması demek, yürüme engelli vatandaşın ayaklarının çalınmasıyla aynı anlama geliyor.  Karabük’te kayıtlara geçen ilk akü sandalye kaybolması/çalınması vakası da böylece kayıtlara girdi.. Bunu yapan vicdansızı Karabük Emniyetinin kısa süre de bulup adli işlemleri başlatacağına inanıyoruz.”

***********************************************************************************************************

       Yukarıdaki şekilde yazdığımız ve ilgili kişinin 4 dk 17 saniyelik videosuyla beraber yaptığımız haberin  ardından  aynı gün akşam saatlerinde  (dün akşam)   Polis , ilgili kişiyi karakola çağırarak akülü  aracı sahibine teslim etti.

          Başkan Mevlüt Yurt;  bugün yaptığımız telefon görüşmesinde Karabük Emniyetine teşekkür etti.  Ayrıca haberi yaparak kamuoyuna duyurduğumuz için Karabük Ajans 78 olarak olarak tarafımıza TEŞEKKÜR  etti.

*********************************

   Not: Haberimiz üzerine ortaya çıkan aynı konuyla ilgili önemli durum şu.  Batı Tv Yönetim Kurulü Başkanı Atilla Karaarslan tarafından 29 Ağustos tarihinde facebook’ta  yapılan paylaşım aşağıdadır.

  ***********************************

Atilla Karaarslan

| An itibari ile | 
K A R A B Ü K 
PTT Caddesi 

Maç bittikten sonra Karabük Kent Meydanı’nda kimse kalmadı bende eve giderken bir engelli sandalyesini orada adeta terk edilmiş olarak gördüm, etrafa baktım hiç kimse yok… 

Hiç kimsenin olmadığı boş bomboş sokakta bir engelli sandalyesi… Siz olsanız ne yaparsınız?

Hemen 155’i aradım, 155 kayıtlarında aradığım saat vardır. 4-5 dakika sonra gelen polis ekibi anında kimliğimi isteyerek GBT sorgulaması yapacağını söyledi. Polislere “Burada bir engelli sandalyesi boş duruyor ve kimse yok 155’i ben aradım siz geldiniz neden benim GBT sorgulamı yapıyorsunuz? diye sorduğum zaman ne dediler biliyor musunuz?

****************************************

       Yani  yukarıdaki paylaşımdan anlaşıldığı üzere kayıp/çalıntı şeklinde aranan ve  Karaarslan;  tarafından  29 Ağustos’ta , 155’i arayarak polisin aldığı araç bu.  Mevlüt Yurt;  tarafından ifade verildiği tarihte neden hemen verilmediği bizim haberimizin ardından verildiği konusunda ise bizim yorumumuz Polisimizin yoğun mesaisi nedeniyle  ve gece – gündüz mesaisiyle çalışan ekiplerin farklı olması nedeniyle bir süre sehven unutulmuş anlaşılan. Konu bundan ibarettir. Haberimizin ardından bunların  ortaya çıkıp aracını  ilgili kişiye teslim edilmesi sonucu herkesi mutlu etmiş ve bir sorunu çözmüştür.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle