logo

Zehra Zümrüt Selçuk, Kardemir YK Üyesi…

Eski Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KARDEMİR Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Kardemir’in KAP’ta yaptığı açıklama da; “Şirketimizin münhal durumda bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine , Şirketimiz Yönetim Kurulunca Sn. Zehra Zümrüt SELÇUK’un seçilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.” denildi.

Zehra Zümrüt Selçuk Kimdir ?

Zehra Zümrüt Selçuk, 1979 yılında Ordu’da doğdu. İlk ve ortaöğretimi süresince okula sırasıyla İzmir, Siirt ve Giresun illerinde devam ettikten sonra, 1996 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesinden mezun oldu.

Türkiye 49.’su olarak Bilkent Üniversitesi ekonomi bölümünü tam burslu olarak kazandı ve iktisadi ve idari bilimler fakülte üçüncüsü olarak mezun oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde Michigan Üniversitesinde ekonomi doktorası eğitimine, Teksas Eyalet Üniversitesinde devam etti.

9 Temmuz 2018’de Türkiye’nin ilk Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak  atandı. Selçuk, Ruhsar Pekcan ile birlikte, 66. hükümette yer alan iki kadın bakandan birisi oldu.

2003-2007 yılları arasında Teksas Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak bir süre çalıştı. İslam İşbirliği Teşkilatı  organlarından İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi’nde  (SESRIC) çalıştı. Sonrasında aynı kurumda yöneticilik de yaptı. Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Ankara temsilciliği, Kadın Platformu  üyeliği, Satrançla Büyüyorum Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un kızı olan Selçuk, iyi derecede İngilizce  bilmektedir.

Eski Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, KARDEMİR Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Üyeliğine atandı.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ