logo

Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları: Karabük

Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” kapsamında video konferans ve YouTube/mebbasin canlı yayın aracılığıyla 30 Haziran 2020 saat 16.00’da, İlimizde görev yapmakta olan öğretmenlerimizle buluştu.

Program Safranbolu İMKB Güzel Sanatlar Lisesi Öğretmenleri Şehit Öğretmen Aybüke YALÇIN anısına hazırlamış oldukları “Magusa Limanı” adlı şarkıyı seslendirmeleriyle başladı. Şarkının ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Karabük’te görev yapan öğretmenler adına Sayın Bakanımıza teşekkür ederek: “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye düsturuyla Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte elini taşın altına koyarak her türlü fedakârlığı gösteren, İlimizin gösterdiği başarıların en önemli mimarı olan saygıdeğer meslektaşlarıma, öğretmenlerime huzurlarınızda şükranlarımı sunar, iyi tatiller dilerim.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürünün konuşmasının akabinde video konferansa katılan öğretmenler söz alarak Bakan ile sohbet etme fırsatı yakaladı. Öğretmenler COVİD-19 Salgını sürecinde yapılan uzaktan eğitim faaliyetleri, Meslek Liselerimizce üretimi yapılan cerrahi maske, el ve yüzey dezenfektanı ve koruyucu siperlik üretim faaliyetleri hakkında bilgi vererek proje, öneri ve sorularını doğrudan Bakana ilettiler.

300 Öğretmenler Bakan ile sohbet etme imkanı bulduğu bu anlamlı buluşma, aynı zamanda YouTube sosyal paylaşım uygulaması üzerinden de canlı yayınlandı. 

Karabük eğitim camiasının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” programı eğitim öğretim faaliyetleri, içinde bulunduğumuz Salgın süreci,  uzaktan eğitim ve daha birçok konunun sıcak bir sohbet havası içinde değerlendirilmesiyle son buldu. 

Gösterdiği teveccüh ile bizleri ziyadesiyle onurlandıran Bakan Ziya SELÇUK’a Karabük eğitim camiası adına teşekkür ediyoruz.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ