Hoşgeldiniz  

Ziyaretlerin Parası Nereden Çıkıyor ?

Okan Küçük | 27 Şubat 2014 | Okan Küçük, Yazar A- A+

                                                                      ***

                           TAMAM, TAMAM DA BU  BAKAN VE BAKAN YRD.LARININ ZİYARETLERİNİN  PARASI NEREDEN ÇIKIYOR ?

                                                                        ***

Tamam,  kendi arkadaşlarına ve kendi adaylarına destek olmak için geliyorlar

*

Tamam,  geçmişte aynı bölümde bile çalışmışlıkları var.

*

Tamam, bir çok görevde yine yan yana çalışmış olabilirler.

*

Ama,   bu ziyaretlerin parası nereden yapılıyor ?

*

Yani vatandaş olarak  bizim cebimizden mi  çıkıyor?

*

 Yani Ak Partili, CHP’Lİ, MHP’Lİ vs. topyekün  Karabüklünün cebinden mi çıkıyor bu ziyaretlerin parası ?

*

Yani, bu Sayın Bakanların ve Çok Sayın Bakan Yardımcılarının Karabük ziyaretleri, devletin aracıyla, devletin imkanlarıyla ve  doğal olarak Vatandaşın Parasıyla mı yapılıyor ?

*

Eğer öyleyse durum vahim. Çünkü o para da hani meşhur ve doğru bir tabirle   “tüyü bitmemiş yetimin hakkı var.”

*

Yetim Hakkı ve Kul Hakkından büyük bir günah ve sorumluluk yok herhalde

*

İl Başkanı Ayar, şunu bir açıklasa da öğrensek, BU ZİYARETLERİN PARASI BİZİM CEBİMİZDEN Mİ ÇIKIYOR ?

                                                                ***

         CEYLAN, TEK BAŞINA ÇALIŞIYOR, HEM DE GERÇEKTEN YOĞUN BİR TEMPOYLA ÇALIŞIYOR

                                                                 ***

         Ak Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan;  bilgili / donanımlı / tecrübeli biri. Bu meziyetlerini de hizmete dönüştürmüş biri.  Yani Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar’ın öveceğim derken yerdiğinin bile farkında olmadan söylediği önceki günler de yazdığımız cümlesindeki gibi değil.

*

 Ceylan’ın,  bürokratından bakanına vesairesine kadar ciddi bir kişisel çevresi de oluşmuş durumda. İşte şimdi Bakan ve Bakan Yarımcılarının Karabük’e destek mahiyetinde gelişlerinde de bu görülüyor.

*

Kendisi de çok çalışıyor Ceylan’ın hakkını verelim çok çalışıyor.  Bu seçim çalışmalarının büyük çoğunluğunda Ak Parti İl Başkanı ve hatta Ak Parti Merkez İlçe Başkanı yok demeyelim ama hani çalışma  3 saatse yarım saat kadar oluyorlar.

*

Genel de başından gelip 10-15 dakika sonra gidiyorlar , sonra da diyelim ki son 15 dakikasına geliyorlar ,genel de böyle olduğunu bizim katıldığımız ziyaretler de gözlerimizle gördük.

*

Yine bir şey dikkatimi çekti.  Ceylan’ın esnaf ziyaretlerinde dükkanlara girilirken (ZATEN ZİYARETE AZ KATILAN  AYAR VE KARADENİZ) BULUNDUKLARI SIRADA GİRİLEN DÜKKANLARIN YARISINA FALAN DİYELİM GİRMİYORLAR.

*

 O ZAMANLAR DA GENEL DE TELEFONLA KONUŞUYORLAR.

*

Ama  Karabük Milletvekilimiz Sayın Mehmet Ali Şahin’in katıldığı çalışmalarda böyle olmuyor. O çalışmalarda aksine hem AYAR HEM DE KARADENİZ ilgili ziyaretlerin başından sonuna kadar orada oluyorlar. Nadiren de erken ayrılıyor veya geç katılıyorlar, ama nadiren.

*

Yani Ceylan’ın gezileriyle tersine bir durum oluşuyor Sayın Şahin’in gezilerinde…

*

Biz, bizzat katıldığımız bazı ziyaretlerde gözlerimizle gördüğümüzü söylüyoruz. Yani kimse hakkında mesnetsiz konuşmuyoruz, bunu da ekleyelim.

*

      Yani ve sonuçta Sayın Ceylan, bir mana da (tabi  Ak Parti Kadınlar Kolu görevlileri  oluyor, hanımlar bütün çalışmaların başından sonuna oluyorlar, onu da söyleyelim. Onların haklarını yemeyelim.) tek tabanca koşturuyor, diyebiliriz.

*

    Gerçekten yoğun bir çaba sarfediyor, Ceylan. Adaylığının hakkını bu mana da gerçekten fazlasıyla veriyor.AK PARTİ İL BAŞKANI VE MERKEZ İLÇE BAŞKANININ  BU MANA DA KENDİSİNİ TAM OLARAK DESTEKLEMEMESİNE RAĞMEN…

 *

                                                                                  ***

BAŞBAKAN ; BAYDEMİR’İ ZİYARET ETTİ DE , BAKANLAR VE YARDIMCILARI VERGİLİ’Yİ ZİYARET ETMEDİLER İYİ Mİ ?

                                                                                  ***

      Soru  basit olacak. Ve cevabı da gerçekten çok merak ediliyor bana göre.

*

İLİMİZİ  ZİYARET EDEN SAYIN BAKAN VE BAKAN YARDIMCILARI NEDEN KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETMİYORLAR ?

*

   Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, dünkü yazımızda belirttiğimiz gibi,  şu küfürbaz desek hakaret olur ,  hakaret olunca sıkıntı olur  şu  özlü sözlerin / güzel sözlerin  ( Hassi… ve Meşenin dalı… hafızalar da hala )  söyleyicisi Osman Baydemir isimli muhterem zatı bile ziyaret ederken, bu Sayın  Bakan ve YRD.cıları neden Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi ziyaret etmiyorlar ?

*

          Rafet Vergili, iktidarın  bu  özlü söz / güzel söz sahibi Baydemir ziyaretinden sonra,  “Bugüne kadar 15-16 Bakanı karşılamaya gittim   bir tanesi de  belediye ziyareti yapamadı, karşımızdaki AKP Binasına geldiler bize gelmediler. 3 gün önce Diyarbakır’da   Başbakanın Kürtçe  Tercümanı Tarım Bakanıydı.  Baydemir’i ziyaret ettiler. Bizim hiç mi haysiyetimiz yok, sizin yanınız da  hiç mi  değerimiz yok. Biz de Karabük’ün temsilcisiyiz. Bana AKP’LİDE OY VERDİ, CHP’LİDE VERDİ. BANA OY VERMEYEN YOKTU Kİ, YOKSA ZATEN SEÇİLEMEZDİM, BEN HEPSİNİN TEMSİLCİSİYİM. Benim Osman Baydemir’den eksiğim ne… demişti.

*

Yani VERGİLİ’NİN BAYDEMİR’DEN EKSİĞİ NE ? ÖMER AYAR, BU KONUDA BİR CEVAP VERMEK İSTER Mİ, YOKSA BANA NE YA, AK PARTİ İL BAŞKANI OLARAK BENİ İLGİLENDİRMEZ Mİ DER ACABA ?

*

ŞİMDİ SORALIM VİCDAN SAHİPLERİNE.  VERGİLİ’NİN BU YUKARIDAKİ  SERZENİŞİ HAKSIZ MI ? YERSİZ Mİ ? YANLIŞ MI ?

*

     İhtiyacı mı var deniliyor, mevzu ihtiyaç değil ki… Burası Türkiye Cumhuriyeti.  Binlerce yıllık devlet geleneğimiz var diyoruz/deniliyor. Şimdi bu mevzunun önemi burada . Karabük Belediye Başkanını yok görmek, Karabük’ün iradesini yok hükmünde saymak değil mi ?

*

Bu  işte binlerce yıl diye söylenen devlet geleneğine yakışır mı ? Yani mevzu ihtiyaç meselesi değil. Mevzu , Karabük’ün iradesinin yok sayılması değil midir bir yerde… NOKTA.

                                                                             ***

              BAKAN VE BAKAN YARDIMCILARI KARABÜK ZİYARETLERİNE TEPKİLER SÜRÜYOR.

                                                                             ***

 Bakan ve Bakan Yardımcıları ziyaretlerine bazı vatandaşlardan da tepkiler geliyor.

*

Temel itiraz/tepki şu iki  noktada… “Kaç Bakan geldi , kaç Bakan Yardımcısı geldi, hani baktı baktı gittiler,  bir tesis /bir fabrika açılışı yapan  falan  olmadı  ?”

*

“Karabük’ü bu kadar seviyorlardı da daha önce neredeydiler, seçimler yaklaşınca  birden mi Karabük sevdalısı oldular ?”

*

     Diğer yandan CHP’Lİ SEÇMENLERİN BİR BÖLÜMÜ ÜZERİNDE DE CİDDİ BİR TEPKİ VAR (CHP’LİLER GENELDE KENDİLERİNE DE TEPKİLİDİR ORASI AYRI DA…) BU SEÇİMLER DE VERGİLİ’YE VERECEĞİZ DİYOR BİR BÖLÜMÜ. BU ZİYARETLERDE ONLARDA BİLENİYOR AMA KENDİ ADAYLARINA DEĞİL DE AK PARTİYİ YIKMAMIZ LAZIM FALAN DİYEREK VERGİLİ’YE OY VERECEKLERİNİ SÖYLÜYORLAR.

*

      Geçen yerel seçimlerde bir Bakan gelerek bir açılış yapmıştı. Ak Parti İl Başkanı Ömer AYAR’A AİT BİR DÜKKANIN AÇILIŞ KURDELASINI KESMİŞTİ.  MHP’DEN SEÇİLEN KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ, O ZAMAN “BAKANA KRAVAT DÜKKANI AÇTIRDILAR” DEMİŞTİ. He o dükkan da bereketli olmadı pek , sonradan satışların iyi olmadığından olsa gerek kapatmıştı Ayar, Bakan’a açtırdığı “KRAVAT DÜKKANINI”…

*

       Şimdi hala konuşuluyor yani, balık hafızalı değil yani millet bazı şeyleri hiç unutmuyor. “Yani Bakan getirip İl Başkanının dükkanı açtırıldı o zaman, şimdi de 9 Bakan Yardımcısına Ak Parti seçim bürosu açtırdılar millet olarak bize  5 kuruşluk bir faydası mı var bu işlerin” diyorlar… Bu 5 Kuruş eski parayla trilyon değil yani.

*

   Yani aslında Sayın Ceylan’ın  şahsi çabalarıyla hem de ciddi bir başarısı olan Bakan ve Bakan Yardımcıları ziyaretleri  güme gidiyor . Olumlu etkiden çok , tepki oluşturuyor.

*

      Bu ziyaretler kapsamında gördük ki,  AYAKKABI KUTULARI (  ilgili şahıs çıktı ve milyon dolarlar da geri verildi o kişiye )  BAZI BAKAN ÇOCUKLARI, İŞADAMLARI, İHALELER,  MİLLETİN A…’SINA KOYAN MÜTEAHHİTLER …ALO FATİHLER… Ve dahası… Bunları konuşuyor vatandaş. Bu ziyaretler de daha sık konuşuluyor…

                                                                                      ***

12 Mart’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ilimize gelecek.

*

Şimdi bir merakım şudur ki Sayın Kılıçdaroğlu, Vergili’yi ziyaret edecek mi acaba ?

*

12 Mart’ta Karabük’te olacak.  Tahminimiz o ki kesinlikle ziyaret edecektir. Bu ziyareti bile fark yaratır ve Karabük’te uzunca bir süre konuşulur, burası belli. Bakıp göreceğiz.

*

26 Mart’ta da Sayın Başbakan’ın  Karabük’e ziyareti bekleniyor. Resmi programında Karabük yok, ama bekleniyor.

*

Bu ziyaret olursa acaba Vergili ziyaret edilecek mi ? Bizim fikrimiz dün de yazdığımız gibi   ziyaret edeceği yönünde.   Bakıp göreceğiz…

*

Not:  Ömer Ayar’ı bazı  insanlar üstten bakan biri olarak görüyorlar. Bazı vatandaşlar soğuk buluyor, yanlarına pek yaklaşamadıklarını söylüyorlar, çokça duyuyoruz demiştik ya. Bugün Ak Parti’de basınla kahvaltı programı vardı. Orada küçük bir örneğini yaşadık diyebiliriz , onu da yarın yazalım . Çünkü yerimiz doldu ,yine..

Not: Karabük’ün güncel haberlerini www.karabukajans78.com   dan da takip edebilirsiniz.

  Bu yazı 26 Şubat 2014 Tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’nde yayımlanmıştır.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle