logo

İtfaiye Ekiplerinden Yangına Müdahale Eğitimi

İtfaiye araçlarının girmekte zorlandığı dar ve merdivenli sokaklara olası yangınlara müdahale etmek amacıyla kritik noktalara konulan “Yangın Dolapları”nın nasıl kullanılacağına dair vatandaşlarımıza ve esnafımıza eğitim verilmeye devam ediliyor.
Safranbolu Belediyesi tarafından itfaiye ekiplerinin olay yerine intikaline kadar destek amacıyla yerleştirilen 8 yangın dolabı ile yangın anında zaman kazanmak için nasıl müdahale edileceği hakkında çevre esnafa ve otel çalışanlarına bilgi verildi. Her dolabın bulunduğu lokasyondaki vatandaşlarımıza ve esnafımıza ilgili eğitimin belli periyotlarda verilmeye devam edecek.
Yaz aylarında artan yangın riskini minimuma indirmek istediklerini dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, olası bir yangın durumunda hayati önem taşıyan yangın ekipmanları ve tedbirler ile ilgili ciddi çalışmalar yapılacağı, şehrin dokusunu oluşturan ahşap ağırlıklı mimarinin korunması için her türlü afete karşı hazırlıklı olacak şekilde yapılandırdıklarını söyledi.

Yangın Dolapları”nın nasıl kullanılacağına dair vatandaşlarımıza ve esnafımıza eğitim verilmeye devam ediliyor.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ