logo

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Karabük’te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Vali Yardımcısı Muhittin Gürel Başkanlığında yapıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele alanında çalışan kurumların 2019-2020 yılı verileri ve mevcut duruma ilişkin analizler değerlendirildi.

Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi konusunda il genelinde meydana gelen olay sayıları, başvuru sayıları, kanun kapsamında alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için planlanması önerilen tedbirlerin ele alındığı toplantıda, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir aplikasyon olan KADES uygulaması hakkında bilgiler verildi. Toplantı öncesi kurumun rengi olan turuncu maske ve broşlar tüm katılımcılara dağıtıldı.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Muhittin Gürel, Vali Yardımcısı Vekili Numan Tahir Şimşek, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, İl Müdürümüz Galip Sökmen, kurum müdürleri ile İl Müdürlüğümüz, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığında aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele alanında çalışan personeller katıldı.

Karabük’te Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Vali Yardımcısı Muhittin Gürel Başkanlığında yapıldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ