logo

Karabük Valisi Gürel, POMEM’i ziyaret etti

Karabük Valisi Fuat Gürel, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’i ziyaret ederek Müdür Zekeriya Çoban 2019 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Slaytlar eşliğinde yapılan çalışmalardan bahseden Müdür Zekeriya Çoban İl merkezine 15 km. mesafede bulunduklarını, 211.877,29 metre kare alana sahip olarak 2012 yılında eğitim ve öğretim çalışmalarına başladıklarını söyledi.

5 Dönem de toplam olarak 5061 öğrenci mezun ettiklerini ifade eden Çoban, öğrencilerin 1970’inin Genel Hizmet Branşında, 2491 kişinin Özel Hareket Branşında olmak suretiyle 4461 Polis Memuru, ile 600 Çarşı ve Mahalle Bekçisi olduğunu ve  başarılı bir şekilde mezun olduklarını ifade etti.

Kanunun verdiği yetkiler kapsamında ülkenin güvenliğini sağlayıp suçları önleyerek olayları açığa kavuşturarak kamu otoritesi ve kamu yararını sağlayan erdemli, disiplinli ve kararlı polis memurları yetiştirdiklerini söyledi.

Verdiği bilgiler için Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya Çoban’a teşekkür eden Vali Fuat Gürel “Poliş teşkilatımız 1845 yılında kuruldu kurulduğu yıldan bugüne kadar Polislerimiz halkımızın huzurunu can ve mal güvenliğini korumak amacıyla üstün bir hizmet aşkıyla görev yapıyor soğukkanlı sabırlı tarafsız dürüst vatanını milletini seven Polis Memurlarına ihtiyacımız var ve sizler onları yetiştiriyorsunuz diyerek kurum personeline çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük FARKLI Gazete / Karabük Ajans 78

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ